En Etkili Yüz Estetiği Yöntemleri

Çevresel faktörler, yaşlanma, dıştan kaynaklı yanlış müdahaleler ve daha birçok nedenden dolayı insanları yüzlerinde bozulmalar yaşanabiliyor. Zaman ve yaş alma en temel neden olarak gösterilebilir. Bozulmalar olmasa da insanların bazıları yüzlerinde çeşitli değişiklikler arzu ederler. Yüz estetiği, kişilerin istek ve tercihlerine göre yapılmaktadır. Tıp ve kozmetik dünyasındaki gelişmeler nedeniyle yüz estetiğine yeni yöntemler eklenmektedir.

Eskiden ameliyatla gerçekleştirilen yüz gerdirme operasyonları günümüzde ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki farklı şekilde yapılmaktadır. Ameliyatlı ve ameliyatsız olarak yapılan bütün yöntemlerin temelinde yüzün daha genç ve güzel görünmesi vardır. Ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemlerin her birinin avantajlı ve dezavantajlı durumları bulunmaktadır. Kişi hangisini kullanacağına avantajlarını ve dezavantajlarını dikkate alarak karar vermelidir.

Neden Yüz Germe Yöntemleri

Herkes daha genç ve güzel görünmek ister. Bayanlar güzelliklerine daha düşkün olduklarından dolayıyüz germe ameliyatı veya yöntemlerini en fazla hanımlar kullanmaktadır.  İklim şartları, hastalıklar, genetik faktörlerimiz ve yaşa bağlı olarak yüzün cildinde sarkmalar ve kırışıklıklar görülür. Bu kırışıklıklar ve sarkmalar doğal bitkisel ürünler kullanılarak veya maskeler yapılarak uzun süreli çözüme kavuşturulmaz. Devamlı ürün almak da maddi olarak insanları zorlayacağından dolayı daha uzun süreli ve kalıcı yöntemler bulunmalıdır. Yüz germe yöntemleri uygulandığında kişinin cildinde bir parlaklık ve ışıltı görülür. Uygulamanın durumuna göre beş veya altı yaş genç görünmek mümkün olur.

En Etkili Yüz Germe Yöntemleri

En fazla kullanılan ve tercih edilen yüz dolgusu ve yüz gerdirme yöntemleri şunlardır:

  • Lazerlift İle yüz germe: Cilt ve cilt altında bulunan dokuların lazer ile ısıtılmasıyla cilt gerginleştirilir. Cilt altı 50 dereceye kadar ısıtıldığında kolajenler kısalır. Kolajen üretimi hızlanınca cilt dokusu gelişir. Düşük kaşların kaldırılması, sarkan ciltin toparlanması ve alnın gerilmesi için lazerlift yöntemi kullanılır. Etkisi en az 2 yıl süren yöntemin uygulanmasından sonra kişi sosyal ve iş hayatına hemen geri dönebilir.
  • Mikro Fokuslu Ultrason ile yüz germe: Ses dalgalarının kullanıldığı bu yöntemler cilt dokusu uyarılır. Yanak sarkmalarında, hafif seyreden gıdılar ve çene netliğinin oluşturulmasında kullanılır. En üst düzeyde gençleşme etkisinin görülebilmesi için Mikro Fokus Ultrason yöntemi kullanılır.
  • Dolguyla yüz germe: Yağ ve kemik kayıplarının olduğu bölgelere dolgu yapılmasıyla gerginliğin sağlanmasıdır. Cilt alanı daralır ve daha pürüzsüz görüntü elde edilir. Göz altı torbalarına ve çukurlarına uygulanır.
Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL