En Etkili 5 Botoks Tavsiyesi

Saflaştırılmış bir protein olan ve özel bakterilerden üretilen botoks esasında bir ilaçtır. Bir anlamda doldurma denebilir. Yüz bölgesinde beğenilmeyen ya da zamanla deforme olmuş bölgelere uygulanır. Botoks her insansa aynı etkiyi göstermez. Dışarıdan bir müdahale olduğundan her cildin uyum sağlama şekli farklıdır. Bu yüzden kişiye özel botoks uygulaması yapılır. Aynı şekilde botoks yaptıranlar bilmelidir ki etki süresi de her kişide farklılık göstermektedir. Bu farklılığı ilk olarak belirleyen yaptıran kişinin yaşı ve yaptırmak istediği bölgenin durumudur. Botoksun uygulanma süresi 10-15 dakika kadardır. Kişi işlem gerçekleştirildikten hemen sonra normal yaşamına dönebilir. Tabi ki doktorunun verdiği önerilere uymak şartı ile dönebilir. Tam etkisi ise kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama bir hafta kadar sürmektedir.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botoks uygulaması kolay ancak özen gerektiren bir işlemdir. Yaptıracak olan kişi öncesi ve sonrası her daim doktoru ile beraber istişare halinde olmalıdır. Botoks nasıl yapılır sorusunun cevabı ise ilk olarak anestezi ile başlanmasıdır. Uygulama yapılacak bölgeye lokal anestezi yapılır. Küçük uçlu iğneler ile çalışılarak enjeksiyon gerçekleştirilir. İşlem ortalama 10-15 dakika sürer. Enjekte edilen ilaç sadece uygulanan bölgeye özel çalışır ve dolaşıma kesinlikle karışmaz. İlaç uygulandıktan bir hafta sonra etkili olmaya başlar ve tam olarak ortalama 15 gün içerisinde etkisini gösterir.

Botoksun Etki Etme Şekli

Yüzde oluşan kırışıklık ve çizgiler yapılan mimiklerin bir sonucudur. Mimiklerle cilt altında bulunan küçük boyuttaki kaslar kasılırlar ve zaman içerisinde kalıcı hale gelirler. Bu cilde yerleşerek kırışıklığa ve çizgilere sebep olan kaslara botoks yöntemleri ile müdahale edilerek dolgu yapılır. Yani bir anlamda kasın kasılması engellenir. Kasın kasılmasının engellenmesi ise enjeksiyonla yapılacak bölgede sinir geçişini bloke ederek sağlanır. Böyle bir durumda olayın başında müdahale edilmesi gerekir ki botoks tek başına etkisini göstersin. Belli bir zaman geçtiğinde çizgiler derinleşir ve tek başına botoks yeterli olmaz. Eğer derinleşmiş çizgiler ve kırışıklıklar var ise uygulanacak botoks yanında ek tedavilerinde beraber uygulanması gerekir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL