Dudak dolgusu nedir Kimler Dudak Dolgusu Yapmalı?

Dolgun dudaklar daha güzel göründüğünden dolayı hanımların büyük bir kısmı ve beylerin bir kısmı dudak dolgusu yaptırmaktadır. Dudak dolgusu dudak yapısını şekillendirmek ve dudaklara hacim kazandırmak için uygulanır. Dudakların çevresine ve iç kısmına dermal dolgu enjekte edilir. Estetik bir müdahale olan dudak dolgusu uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

Dudakları ince olanlar, dudaklarında incelme yaşayanlar ve dudaklarını şekillendirmek isteyenler için ideal bir uygulamadır. Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit kullanılır. Hyaluronik asit cilde hacim kazandıran, dokuların onarılmasını sağlayan, cilde pürüzsüz bir görüntü veren bir özelliktedir.  Dudak botoksu, dudak yapısı ile uyumlu olduğundan dolayı ciltteki hücrelerin suyu tutmasını sağlar. Hyaluronik asit ile yapılan dolgu, dudağa doğal bir görüntü verdiğinden dolayı daha çok tercih edilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Yapılır?

İnsanın en değerli kıyafeti cildidir. Ciltteki hyaluronik asit, kolajen ve elastin dokuda zamanla kayıplar ve azalmalar yaşanır. Eksilen ve azalan bu maddelerin tekrar cilde kazandırılması gerekir. Botok çok kolay bir uygulamadır. Botoks nasıl yapılırve ne kadar sürer diye soranlara sadece 15 dakika ayırmanız yeterli diyebilirsiniz.  Basit bir enjekte işlemiyle uygulama 15 dakikada bitmiş olur.

Dudak dolgusu, uçuk problemi yaşayanlara, hamilelere, iltihaplı deri sorunu yaşayanlara bile kolay bir şekilde uygulanır. Yaşlanmayla birlikte dudak kenarında sarkma problemleri yaşanabilir. Sarkma, kırışma gibi birçok olumsuzluğu ortadan kaldıran bir uygulamadır. Dudaklarının aynı orantıya sahip olmadığını düşünenler, simetri sorunu olanlar da dudak dolgusu yaptırabilir.

Dudak Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Dudak büyütme, dudak kalınlaştırma gibi dudakla ilgili yapılan birçok uygulama vardır. Bu uygulamaları genel olarak dudak dolgusu başlığı altında toplayabiliriz. Botoks sonrası uygulamanın ne kadar etkili olacağı kişiden kişiye değişmektedir. Dolgunun tesirli olmasını, yaşı, dudağının yapısı, enjekte dolgu maddesinin kalitesi, elastikiyet özelliği gibi nedenler dolgunun etki süresini belirler.

Uygulama sonrasında kişi aynı gün içerisinde iş ve sosyal hayatına dönebilir. Dudak dolgusu hemen tesirini gösterir. Kalıcılığı ise 4 ile 6 ay gibi bir süre geçerlidir. Dolgu işleminin molekül ağırlığı dudak uygulamasının etkisinin 12 ila 18 aya kadar çıkmasına neden olabilir. Vücut dolgunun ana maddesinin zamanla emer. Bundan dolayı zamanla dolgu etkisini kaybedeceğinden yeniden yapılması gerekir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL