Dolgu ve Botoks Yaptırmak İsteyenler Bunları Biliyor Musunuz?

Güzellik alanında yapılan estetik gelişmeler neredeyse her gün hızla artıyor. Bu artışla beraber insanların ihtiyaçları artık daha iyi şekilde karşılanıyor. Özellikle kadınların ilgi duyduğu dolgu ve botoks işlemleri oldukça popüler. Bu popülerlik nedeniyle de dolgu ve dolgu botoks nedir diye araştırmak istedik. Kısacası dolgu ve botoks yaptırmak isteyenlerin öncesinde iyi bir araştırma yapması ona göre karar vermesi gerektiğini belirtelim.

Ne zaman botoks, ne zaman dolgu yaptırmak gerek sorusu bazılarımız için merak konusu. Bu soruyu şöyle ele alıyoruz. Eğer çok fazla mimiklerinizi kullanıyorsanız bu mimiklerden kaynaklanan ince çizgilerinizi açmak amacıyla uygulanan işleme botoks denir. Eğer kırışıklıklarınız var ve bu kırışıklıklarınız derinleşmiş ise bu kırışıklıkları doldurmak için uygulanan işleme dolgu denir.  Botoks dolgu genelde, alın, kaş ortası, kaz ayağı olarak belirtilen bölgelere uygulanır. Gözaltı bölgesinde kullanılması doğru değildir. Dolgu ise genelde yanak, burun-dudak arası kısım, gözaltı, dudak bölgesinde uygulanır. Gözaltı işlemleri için dolgu önerilir.

Dolgu İşlemi Nedir?

Son zamanlarda aşırı ilgi gören dolgu işlemi, estetik tedavilerden bir tanesidir. Bu kadar ilgi görmesinin nedenleri arasında ameliyatsız olması en büyük nedendir. Zamanla deforme olan ve yaş aldıkça bozulan cilt yapısının eski genç görünümüne ulaştırılması için yapılan tedavi yöntemidir. Kalıcılık süresi 1-2 yıldır. Cilt yapısı önemlidir. Daha iyi ve etkili bir sonuç isterseniz botoks dolgu uygulaması ile hem dolgu hem botoks ihtiyaca göre beraber kullanılır, estetik görünüm sağlanır.

Botoks İşlemi Nedir?

Botoks işlemi de dolgu işlemi gibi son zamanların en tercih edilen işlemlerinden. Bu işlem sayesinde kırışıklıklar tedavi edilir, deride oluşan çizgiler geçici süreliğine ortadan kaldırılır. Bu tedavi kalıcı değildir. Kalıcılığı 5-8 ay arası değişmektedir. Burada önemli olan bir diğer nokta da cilt yapısıdır. Terlemeyi önlemek, boyun, kaz ayağı, alın, kaş aldırmak, kızgınlık çizgisi için uygulanan botoks işleminin uygulanması 10-15 dakika sürer. Bu işlem kaslarını gevşeterek kırışıklıklarınızı engellemeyi amaçlar. Botoks dolu fiyatları söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkabiliyor. Bundan dolayı botoks ve dolgu fiyatları konusunda ayrıntılı bir araştırma yapmak gerekiyor.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL