Dolgu Uygulaması Nedir?

Yaşın ilerlemesi ile birlikte veya güzellik anlayışına göre insanların tercih ettiği estetik bir operasyondur. Bir çok alan için dolgu yapılabileceği gibi bir çok amaç için de yapılabilir. Genç görünme, kırışıklıklardan kurtulma, yüze hacim kazandırma ve yüzü şekillendirmek amacıyla yapılan cerrahi olarak alınmayan ufak seviyede bir uygulamadır. Dolgu uygulaması aslında yüz bölgesinde bir çok alanda yapılabilir.

Çene dolgusu, dudak dolgusu, yanak dolgusu, kaslar arası kırışıklıklar için dolgu ve kaş kaldırma dolgusu olarak ana hatlarıyla ayırabiliriz. Elbette bu noktada dikkat edilmesi gereken çok şey vardır. Örneğin ilk olarak buna karar vermek gerekiyor. Ve uygulama için bir doktora danışmanız gerekmektedir. Doktorunuzla birlikte belirlediğiniz alanda belirlediğiniz seviyede doktorunuz onay verdiği takdirde dolgu işleminiz gerçekleştirilecektir.

Ancak bazı estetik uygulamalar bazı cilt be hastanın vücudunda ters tepkiler verebilmektedir. Bunun önüne geçmek için dolgu yaptırmayacak hastalara dolgu yapılamaz. Kanser hastalarına, yara iyileşme problemi olanlara, bağışıklık sistemi rahatsızlıkları olan hastalara ve şeker hastalarına bu uygulamalar yapılmaz. Ayrıca alerjik reaksiyonlarını tetikleyebilecek olan hastalarda da dolgu yapılmaz.

Çene Dolgusu Nedir?

Yüzümüzde genel olarak bizi kilolu veya zayıf, burnu küçük veya büyük gösterebilen altın oranda da önemli bir yeri olan çenemiz yüzümüzün genel simetriğini ayarlamakta ve yüzümüzü şekillendirmektedir. Bu yüzden genel olarak başvurulan bir yöntemdir çene dolgusu. Çeneyi öne çekerek veya uzatarak kararında işlemeler büyük farklar yaratacaktır. Bu noktada çenenizin yüzünüzde büyük rol oynadığını fark edeceksiniz.

Estetik işlemlerinde dolgu hem maliyet bakımından uygun hem de uzun yıllar sizle kalacak bir değişikliği yaratabiliyorsunuz. Böylelikle çene dolgusu uygulamalarıyla beğenmediğiniz burnunuzu bile beğenilir ya da kafa şekliniz çok daha hoşunuza gidecektir. Bu da özgüveninizi artıracaktır.

Çene Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dolgu işlemleri estetik alanında fazlaca tercih edilen bir uygulama bütünüdür. Hem daha az can yakacağından hem de minik bir operasyon olduğundan tercih sırasında önlerde yer alıyor. Ayrıca çene dolgusu da yüzün genel hatlarını epey değiştirdiğinden spesifik tercihlerde ön sırada. Bu noktada dolgu uygulaması iğneler ile yapılan ve özel olarak hazırlanmış tıbbi dolguların istenilen şekilde çene ucuna enjekte edilmesi olayıdır.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL