Dolgu Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güzellik standartları her geçen gün değişmektedir.  Yüzyıllardan beri kadınlar istedikleri güzellik standardını yakalayabilmek için çeşitli yollara başvurmuşlar. Kullanılan kimi yöntemler anlık olarak istenilen etkiye ulaştırsa da geleceğe yönelik ciddi zararlara yol açmış. Son zamanlarda teknolojinin de gelişmesiyle kadınlar, güvenli ve daha kalıcı alternatiflere yöneldiler. Bunun için plastik cerrahi yardım alabilecekleri tıbbi bir departman olarak karşımıza çıktı.

Bu alanda plastik cerrahi sunduğu sayısız nimetlerle hayal ettiğimiz estetik görüntüye kavuşturuyor. Önceleri genel ya da lokal anestezi altında cerrahi girişimlerle düzeltme yapılırken artık çok daha kolay, yepyeni bir buluş ortaya çıktı..Yüz dolgusu. Ameliyatsız, ağrısız çok kısa sürede gerçekleştirilen dolgu işlemi sonrası günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hatta işinizde öğle arasında bile bu işlemi yaptırabilir işinize geri dönebilirsiniz. Oldukça pratik ve etkili bu mucizevi olay estetik merkezleri tarafından yapılmaktadır.

Dolgu Vücutta Her Bölgede Etkili Midir? 

Güzellik algısının değişmesi ile estetik müdahalelerde yoğunluk başladı. Önceleri dolgun yüz hatları hoş bulunurken şimdilerde keskin yüz hatları tercih ediliyor. Ayrıca vücudun farklı bölgelerinde de dolgu uygulaması yapılmakta. Meme estetiği; küçültme, dikleştirme ya da büyütme gibi işlemler veya karın, kol, bacak germe hatta saç dökülmesi karşıtı saç botoks, cilt gençleştirme ve korumaya yönelik Prp cilt uygulamaları yapılabilmekte ve çokça tercih edilmektedir. Birtakım sağlık sorunları da dolgu ile çözülebilir olduğundan bu işlem sevilerek her bölgeye uygulanabiliyor. Bıçak altına yatmak her zaman bir risk barındırıyor olduğundan kadınlar dolgu uygulamasını alternatif olarak görmeye başladı. Daha uygun fiyata, minimum risk ile özgüveninizi geri kazanın. Çok kısa sürede etkisini göreceğiniz botoks uygulamaları sık sık yapıldığında kalıcılık etkisi de artıyor. 38

Dolgu İçin Nelere Dikkat Etmeliyim?

Yüz estetiği için botoks ya da dolgu yaptırmaya karar verdikten sonra bazı komplikasyonların önüne geçebilmek adına hastanın alması gereken önlemler vardır. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar dolgu işlemi öncesinde ve sonrasında alınmamalıdır. İşlem bittikten sonra fazla eğilmemeli, mümkün olduğunca dik pozisyonda kalınmalıdır. 1 tam gün boyunca ağır egzersizler ve ağır kaldırmaktan kaçınmalısınız.

Enfeksiyon riskine karşı havuz, deniz gibi umumi yerlerden uzak durulmalı. Makyaj yapmamanız tavsiye edilir. Herhangi bir cilt probleminiz varsa öncelikle o problemi çözmelisiniz. Ödem oluşmaması için alkolden bir süre uzak durulmalı. Bu önlemler alındığı takdirde olumsuz bir durumla karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL