Dolgu Estetiği nedir?

Dolgu Estetiği: Yüz kırışıklıklarını tedavi etmek, yaşlanmanın yüzdeki etkilerini gizlemek, yüzde memnun olunmayan bölgelere şekil kazandırmak, dudak doldurmak için kullanılan madde ve yöntemlerdir.

Dolgu Uygulanan Bölgeler hangileridir?

Alın, kaş arası, burundan başlayan ve dudağa doğru inen bölge ve ağız çevresi, elmacık kemikler, alt çene, gözaltı, burun, dudak, yara izi, sıkılaşma etkisi için dolgu işlemi uygulanmaktadır.

Dolgu

Dolgu, deri altına uygulanan estetik yüz hatlarına kavuşmak, kırışıklık, içeri çökme, incelik vb. sorunları gidermeye yarayan hyalüronik asit temelli maddedir. Uzman bir doktor tarafından on beş dakika ila kırk beş dakika arasında dolgu işlemi gerçekleştirilmektedir.

Dolgu uygulaması her yaşta yapılabilir mi?

Doğru uygulaması nadir durumlar dışında genel olarak herkese, özellikle yetişkinlere uygulanmaktadır. Görüntüsüyle ilgili mutsuzlukları olan ve ameliyat olma gerekliliği taşımayan çözümler arayanlar için idealdir.

Sivilce izleri dolguyla yok edilebilir mi?

Sivilce izleri yüz bölgesinde dolguyla çöküntüleri doldurup, örtecek şekilde uygulanabilir. Cildi yenileyen özelliği ile kalıcı olarak sivilce izlerine çözüm olmaktadır.

Dolguyla elmacık kemiği belirginleştirilir mi?

Elmacık kemiğine enjekte edilen dolgu ile yanak bölgesinde kemik üzerinde dolgun görüntü sağlanmaktadır. Uzman kişiler tarafından yüz yanak bölgesine verilecek hacim ölçülmeli ve işaretlenerek dolgu uygulaması o şekilde yapılmalıdır.

Dolgu işlemi acı verir mi?

Dolgu uygulamasını yaptıran kişilerin dolgu maddesine ve yapılan işlemdeki ağrıya duyarlılıkları değişkendir. Dolayısıyla etkiler ve acı hassasiyeti kişiden kişiye değişir. Anestezik kremler ya da topikal kremler ve buz kompresleri enjeksiyonun etkilerini ve acıyı hafifletmektedir.

Dolgu işleminden sonra spor yapılır mı?

Dolgu işlemi yaptırdıktan sonra, aynı gün içinde spor yapılması önerilmemektedir. Uygulamanın yapıldığı bölgenin aşırı hareketi ve yere doğru eğilmesi, dolgunun etkisi ve yan etkilerinin önüne geçebilmek için önemlidir. Dolgu işlemi sonrasında kalça büyütme konusunda iddialı bir işlem de yapılabilmektedir.

Hamilelikte dolgu yapılır mı?

Hamile olan ve emziren kadınlara dolgu yaptırmaları önerilmemektedir. Hamileler ve emziren kadınlar doktorlarına danışarak dolgu işlemine karar vermelidirler. Doğumdan sonra, emzirme dönemi bitince, dolgu işleminin yapılması en sağlıklı seçim olacaktır.

Dolgunun yan etkisi var mı?

Dolgunun riski prosedürün doğru yapılıp yapılmamasına, uzmanlar tarafından uygulanıp uygulanmamasına ve uygulanacak dolgunun tipine bağlıdır. Yan etkiler olarak;

  • Döküntü, şişme, kaşıntı, kızarma, morarma,
  • Enfeksiyon,
  • Dolgu maddesinin zamanla istenen tedavi bölgesinden uzaklaşması, yayılması,
  • Cilt altında topaklanma,
  • Dolgu maddesinin kan damarını bloke etmesi, doku kaybı vb.
  • Kalıcı körlük, pulmoneremboliye

Neden olabilmektedir. Şişme, kızarıklık ve morarma gibi yan etkiler, hassasiyetler birkaç gün içinde ortadan kaybolabilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL