İnsanların kendi bedenleri için istedikleri görünüm önemli olduğu kadar vücut sağlığı da çok önemlidir. Uzmanlar tarafından yapılan cerrahi uygulamalar kimi zaman kişilerin tercihi üzerine vücut şekillendirme için olabileceği gibi kimi zaman sağlıklı olmak adına yapılan uygulamalardır.

Cerrahi uygulamalar arasında kadınların en çok başvurduğu meme küçültme ve meme estetiği ilk sıralarda gelmektedir. Kimi zaman estetik kaygısı ile yapılan bu uygulamalar kimi zaman kadınların sağlığı için de olmazsa olmaz bir hale gelmektedir.

Sağlık açısından meme estetiği en çok meme küçültme alanında yapılmaktadır. Memelerin aşırı büyüklüğü kadınlarda boyun fıtığına varan sorunlara yol açabilmektedir.

Cerrahi uygulamalar ile en çok ilgilenen alan cerrahi uzmanlarıdır. Bu uzmanlık arasında da en önemlisi vücut için yapılan estetik ya da fonksiyon bozukluğu iyi yönde giderilmesini sağlayan estetik uzmanlarıdır. Bu uzmanlık alanında yapılan işlemler kombine(çoklu) işlemler olarak bilinmektedir.

Göğüs ve burun için yapılan işlemler, yağ aldırma yüze implant uygulamaları gibi birçok farklı işlem estetik uzmanlarının alanına girmektedir.

Germe işlemleri de yine Estetik Cerrahi Uygulamalar içinde estetik uzmanlarının işidir. Son zamanlarda karın germe (Abdominoplasti) oldukça yaygın şekilde yapılmaktadır.

Sadece karın germe değil, germe işlemlerinde kol germe (Brakioplasti)ve uyluk germede son günlerde oldukça popüler germe işlemleridir.

Estetik uzmanlarının çalıştıkları cerrahi alan oldukça geniştir. Estetik kaygı ile yaptırılan tüm yağ aldırma ve germe işlemlerini kapsadığı gibi yağ grefti uygulamaları işlemlerini de kapsamaktadır.

Estetik uzmanlarının alanlarında plastik cerrahi işlemleri eski dilde kalıba uydurmak olarak geçmektedir. Bu durumda günümüzde vücut şekillendirme olarak karşılık bulmaktadır.

En çok yaptıkları işlem göğüs büyütme yöntemleri arasında meme için ayırdıkları işlemlerdir.

Estetik Cerrahi Uygulamalar Kimler İçin Uygundur

Plastik cerrahların yaptıkları cerrahi işlemler herkesi kapsamaktadır. Yağ alma (liposuction)hem kadınların hem de erkeklerin başvurdukları işlemlerdir.

Uzmanlar doğuştan gelen anomalileri yapmaya çalıştıkları gibi sonradan meydana gelen sorunları da gidermeyi başarmaktadır. Kepçe( belirgin) kulak estetiği bunlar arasında sayılabilmektedir.

Sonradan yapılan uygulamalar arasında burun estetiği ameliyatı da oldukça yaygındır. Kişiler görünüm açısından tercih ettikleri gibi rahat nefes alabilmek için de bu ameliyatı tercih etmek zorunda kalabilmektedir.

Yağ aldırma 18 yaş ve üzeri tercih eden herkesi kapsamaktadır. Liposuction işlemi hem kadınlar hem erkekler için oldukça başarılı sonuçların elde edildiği işlemlerdir.

Cerrahi uygulamalardan olan Nevüs (Ben) alımı riskleri uzmanlar tarafından konuşulup karar verilecek uygulamalardır.

Erkekler için yapılan ve en çok başvurulan işlemler arasında jinekomasti gelmektedir. Büyüme çağını geçmiş erkekler için rahatlıkla uygulanmaktadır.

Yapılan jinekomasti ameliyatlarından sonra meme dokusunun iyileşmesi zaman almaktadır. Bu zaman içerisinde bakımlar ameliyat sonrası komplikasyonların yaşanmaması için oldukça önemlidir.

Germe işlemlerinde yaş sınırı olmasa da gelişim çağının tamamlanmış olması beklenmektedir. Uyluk germe işlemlerinde kasların gelişimini olumsuz yönde etkileyecek durumlar ile karşılanmaması için kişilerin gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Uyluk germe çok yeni olmasa da insanlar tarafından yeni duyulmaya başlanmıştır. Karın germe özellikle gebelik sonrası dönemde kadınların sıkça başvurduğu yöntemler arasındadır.

Estetik fiyatları uzmanların belirlediği yönteme göre değişiklik göstermektedir. Burun estetiği fiyatları yapılan yönteme göre belirlenmektedir.

Sadece bir yöntemin kullanıldığı cerrahi uygulamalar olduğu gibi farklı yöntemlerin kullanıldığı burun estetiği ameliyatları endikasyonu olan herkes için uygulanabilmektedir.

Yapılan estetik cerrahi uygulamalar sonrası bakım oldukça önemlidir. Çene estetiği için bu bakım daha da önem kazanmaktadır.

Bakımın özenli olmasında en önemli sebep çene estetiği işleminin yapıldığı bölgede çok fazla kasların bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Meme Estetiği Neleri Kapsar

Özellikle kadınların çok sık başvurduğu cerrahi işlemlerden olan meme estetiği içerisinde birçok farklı işlemi barındırmaktadır.

Bu işlemler arasında en çok başvurulanlar arasında meme dikleştirme (mastopeksi) işlemi gelmektedir. Sarkan göğüsler için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Sarkan göğüsler için diğer bir alternatif yöntemde meme küçültme operasyonlarıdır. Bu operasyonların başarılı olması memeden alınacak dokunun doğru hesaplanması ile doğrudan ilgilidir.

Meme estetiği arasında sadece memeyi küçültme değil aynı zamanda meme büyütmeuygulamaları da yapılmaktadır. Meme büyütme işlemleri de oldukça hassas uygulamalar gerektirmektedir.

Bu hassasiyetler meme büyütme işleminin başarılı sonuçlara ulaşması için oldukça önemlidir.

Kadınların özellikle emziren annelerin emzirme sonrasında meme estetiğinde ciddi kayıplar yaşanmaktadır. Meme dikleştirme yaşanan estetik kaybının çoğunu gideren yöntemleri içermektedir.

Memeye yapılan operasyon göğüs dikleştirme işlemi sırasında süt kanallarının zarar görmemiş olması oldukça önemlidir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL