Çene Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaşlandıkça, yerçekimine ve kahkahalara karşı gelemez oluyoruz. Günümüzde artık çoğu kişi cinsiyet fark etmeksizin dolgu işlemlerini kullanıyor. Peki dolgu uygulaması hakkında neler biliyoruz ve nelere dikkat etmeliyiz. Dolgu uygulaması sadece yüz bölgesinde değil, meme ve kalça şekillendirmekte, meme büyütme gibi işlemlerde de karşımıza çıkıyor. Genç hissetmek ya da daha şekilli ve güzel uzuvlar elde etmek amacıyla yapılan dolgu uygulamalarından yaygın olanlardan biri çene dolgusu. Bu noktada uygulama öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlar mevcut.

Öncesinde doktorunuz ile estetik olarak ne yaparsak daha doğal ve güzel görünür şeklinde konuşmalısınız ki işlem içinize sinsin.  Yüzünüzü işlem öncesi sağlıklı tutmak çok önemlidir. Çünkü sonucu ve genel ilerleyişi etkileyebilir. Alkol örneği burada verilebilir. Uygulama öncesi kullanılmamalıdır.

Çene Dolgusu Hakkında Ayrıntılar!

İğneyle işlem yapılması bir ameliyat olmaması aslında işleri kolaylaştırsa da işlem sonrası doktorunuzun vereceği bilgileri takip etmelisiniz. Kan sulandırıcı ilaçların kullanımı işlem sonrası için kullanılmamalıdır. Cilde olabildiğince az temas etmek gerekmektedir. Hem bir ödem hem bir işlem hassasiyeti teması en aza indirmeyi tavsiye eder.

Duş almak, yüzünü yıkamak gibi işlemler çene dolgusu uygulamasından iki veya üç saat sonra yapılmalıdır. Masaj gibi ödemi atmaya çalışan hareketlerden uzak durarak ilk hun ve mümkünse bir kaç gün sırt üstü yatılarak o bölgeye uygulanacak baskıyı ortadan kaldırmalısınız. Ayrıca bol bol su içerek vücudunuzdaki ödemi böyle atmaya çalışabilirsiniz.

Sonuca Ulaşma Yolunda

İşlem ne kadar ağır olmasa da dikkat edilmesi gerekiyor. İstediğiniz surat yapısına ulaşırken bunu sağlıklı yapmak çok daha önemli. Bu noktada bahsedildiği gibi doktorunuzun söyledikleri dikkat ederek ve yapılmaması gereken şeyleri yapmayarak güzel bir estetik sonucuna ulaşmış olursunuz. Öncelikle yüzünüzdeki ödem için bira beklemelisiniz. İki veya üç gün sürecek olan bu şişlikten sonra dolgunun etkisini daha net anlayacaksınız. Dolgunun bir süre sonra doğalca yayılmasıyla güzel bir sonuca ulaşılmış oluyor. Ayrıca dolgu içerisinde enjekte edilen, gençleştirmeye ve orada doğal bir yenilenmeyi başlatan maddelerle de dolgu etkisi geçse bile nimetlerini siz hala kullanacaksınız.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL