Burun Ucu Ameliyat Sonrası Düşer Mi

Burna yapılan müdahaleden sonra insanlar arasında dolaşan ve adeta bir şehir efsanesine gelmiş olan burun ucu düşmesi durumunu artık bir açıklığa kavuşturmak gerekmektedir. Burun ameliyatı sonrasında burun ucu düşmesi yaşanmaz. Burun ucu düşmesinin yaşanmasının koşulları çok farklıdır ve operasyonla bir alakası bulunmamaktadır.

Bu durumu bir evle özleştirebilirsiniz. Evi ayakta tutan kiriş ve kolonların sağlamlığıdır. Eğer bunlar inşa edilirken demir ve çimentosu yetersiz ya da kalitesiz olursa ev yıkılma tehlikesiyle karşılaşır. Bunun benzeri burun için de geçerli olmaktadır. Bu durun cerrahi operasyonlarla önlenebilinmektedir. Burun ucu estetiği ise burnun şekilsel olarak düzeltilmesidir. Bu operasyonda burnun kıkırdaklarına şekil verilmektedir.

Burun Estetiği Operasyonu Yapılmasının Sebepleri

Burun estetiği operasyonlarının sayısı özellikle son dönemlerde artmıştır. Burun estetiği yaptırılmasının temelde iki nedeni vardır. Bunlardan birincisi burnun şekli alakalıdır. İkincisi ise burnun anatomik yapısında var olan ya da sonradan oluşan bozukluklarla ilgilidir. Ameliyatsız burun estetiği şekilsel olarak yapılan 15 dakikada gerçekleşen bir müdahalededir.

Yüzün estetik görünümü açısından en önemli organ burundur. Bu nedenle de insanlar estetik burun yaptırmak istemektedir. Burun operasyonun bir diğer nedeni ise anatomik problemlerdir. Bu sorunda ise genel olarak burun tıkanıklığı ve nefes almada zorlanma vardır. Bu sorunlar yaklaşık 2 saat süren bir operasyonun ardında giderilmektedir. Ülkemizde bu operasyonların başarı yüzdesi de oldukça fazladır.

Burun Estetiği Operasyonun Fiyatları

Burun estetiği olmadan önce ve olduktan sonra dikkat edilmesi gereken önemli hususlar mevcuttur. Öncelikle operasyon geçirecek kişi doktoruna tam olarak neyden şikâyetçi olduğunu doğru bir şekilde ifade etmelidir. Kişi 2 haftadan önce sigaraya ara vermeli ve 1 hafta öncesinde de aspirin ve benzeri ilaçları tüketmemelidir. Burun estetiği sonrası ise 1 hafta dinlenmeli ve spor yapmamalıdır. 1 ay sonra istediği sporu yapabilmektedir.

Bu operasyonu yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği şeylerin başında burun estetiği fiyatı konusudur. Bu noktada net bir fiyat vermek zordur. Burada ücreti belirleyen şey hastane, doktor ve operasyonda kullanılacak aletlerin kalitesidir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL