Burun Estetiğinde Yeni Yöntem: Piezo? Piezo burun ne demek?

Teknolojinin gelişmesiyle tıp alanında da bir çok gelişme meydana geldi. Bunların başında burun ameliyatı geliyor. Hem işlevsel hem de görsel anlamda sorun yaşamak istemeyen insanlar ağrısız hatta ameliyatsız burun estetiği yaptırabilir hale geldi. Burun estetiği uygulamalarında eski usul dediğimiz ameliyat tarzı uygulamada kesici bir alet ile burun kemiği istenilen düzeye indirgenerek şekil veriliyor. Bu işlemi yaparken burnumuzda bulunan dokular zarar görebiliyor göz altı ve burun çevresinde şişliklere ve morluklara rastlanabiliyor.

Piezo yönteminde ise ses dalgaları ile dokulara ve damarlara zarar vermeden burun kemiği şekillendirilebiliyor. Geliştirilen bu yöntem sadece kemiğe dokunduğunda işleme başlıyor. Burun ucu estetiği gibi küçük ama bir hayli zor olan bu işlemi belki de saatler dolmadan tamamlanabiliyor. Estetik burun uygulamaları arasında en aza indirgenmiş komplikasyonlar bu yöntem ile yapılabiliyor.

Piezo Nedir?

Piezo kelime anlamı olarak basınç olarak nitelendirilse de burun estetiği konusunda durum hiç de böyle değildir. Bu yöntem ile uygulama yapılırken baskı uygulanmaz çekiçleme işlemi yapılmaz. Piezo tamamen ses dalgaları ile çalışan dokuya ve damarlara zarar vermeyen bir uygulama yöntemidir. Dokular zarar görmediği için burun estetiği sonrası oluşacak şişme veya morarma gibi etkiler görülmeyecek veya görülmeyecek derecede az olacaktır. Diğer yöntemlere göre uygulama sonrası burun tıkanıklığı daha az olacak ve gündelik hayatımıza daha çabuk döneceğiz. Bu uygulamanın en önemli özelliği de tam olarak bu.

Piezo Burun Ne Demek?

Gelişmiş teknoloji sayesinde dokulara kesinlikle işlem yapmıyor sadece kemik kısmına ulaşınca işleme başlıyor bu da kanamanın daha az olmasını olanak sağlayarak iyileşme sürecinin hızlanmasına neden oluyor. Bu da diğer uygulamalara göre burun estetiği fiyatları konusunda üst sıralarda yer almasını sağlıyor. Yöntemin bir başka güzel yanı ise kemik kırma işlemi veya riski yoktur.

Aslında bu riski ortadan kaldırmak burun kemiğine daha iyi şekil vererek hatasız bir işlem yapılmasında etkili oluyor. Estetik burun yapısına sahip olmak isteyenler için riski en aza indirilmiş bir yöntem olarak değerlendirilebilir. Burun estetiği ameliyatını 18 yaşını doldurmuş her birey kendi isteği doğrultusunda yaptırabilir. 18 yaş altı için sağlık sorunu veya kaza sonucu burnun zarar görmesi halinde yaptırılmasında bir kısıtlama yoktur.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL