Burun Estetiğinde en çok merak edilen soru: Burnum Ne Zaman Şekil Alır?

Kişiler yaşadıkları sorunlar üzerine burun estetiği için kliniklere başvurduktan sonra alanında uzman cerrahi hekimlerce muayene edilerek sorunun ne olduğu tam olarak saptanır. Hastaya uygulanacak olan cerrahi yöntemler belirlendikten sonra ameliyat günü verilir. Hasta belirlenen günde klinikte hazır bekler ve doktoru tarafından operasyon için hazırlanır.

Gerekli hazırlıkların ardından estetik burun operasyonu başlar. Uygulanacak yönteme ve kusurun büyüklüğüne göre 2 ila 2,5 saat süren bir müdahale ardından hasta odasına alınır. Yaklaşık olarak 6 ila 7 saat sonra doktor ilk kontrol için gelecektir.

Eğer burun ucu estetiği uygulanmış ise süre çok daha kısa olmaktadır. Eğer kemik ve kıkırdak onarımı söz konusu ise 6 ila 7 saat süren operasyonlarda olabilmektedir. Yapılan müdahaleye göre doktorunuz hastanede kalmanız gereken süreyi belirler ve gereken tüm kontroller yapılır. Doktorunuz bandajlarınızı açtığı zaman yapılan işlemleri kısmen görebilirsiniz. Operasyon sonrasında gözaltınızda morluklar ve burnunuzda şişlikler oluşması oldukça doğaldır. Bu morluk ve şişmeler bir haftada inmeye başlayacaktır.

Hastaların burun tıkanıklığı yaşaması söz konusu değildir. Operasyon sonrası normal nefes alabilmeniz için gereken tampon ve silikon tamponlar kullanılmaktadır. Yaşantınızı olumsuz etkilemek için tüm detaylara özen gösterilmektedir.

Burnunuza ameliyatsız burun estetiği yapılmış ise aynı gün içerisinde taburcu olabilmektesiniz. Doktorunuzun önerdiği günlerde kontrollerinizi aksatmadan düzenli olarak yaptırmalısınız.

Burun Estetiği Sonrası

Hastalar burun estetiği sonrası genellikle doktorlarına burunlarının ne zaman şekilleneceğini sormaktadır. Operasyon sonrası oluşan morluk ve şişmeler hızla azalmaya bir hafta içinde başlayacaktır. Burnunuz için iyileşme süreci vücudun yeni burna alışması vs ortalama olarak 9 ay kadar sürmektedir. Ancak burun şekli kendini 1 ay sonra göstermeye başlayacaktır. Burun ameliyatı sonrası tüm iyileşme sürecinin tamamlanması ve burnun tam manası ile şekillenmesi yaklaşık olarak 1 yıl sürmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Hastalar için bir önemli konuda burun estetiği fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Burna uygulanacak operasyon, doktor seçiminiz, hastaneden kalma süreniz ve yaşadığınız il bu operasyonun fiyatını belirleyen en önemli etmenlerdendir. Ayrıca bu tarz operasyonlar için kesinlikle alanında uzaman ve işinin ehli olan hekimleri tercih etmelisiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL