Burun Estetiği Yaptırmak İçin Yaş Sınırı Var mı?

Sağlık alanındaki gelişmeler, estetik operasyonlardaki başarıyı da yüksek oranda arttırmıştır. Günümüzde çeşitli amaçlar ile estetik operasyonlara talep gösteren kişileri sayısı artmıştır. Sağlık teknolojinin gelişmesiyle çeşitli estetik operasyonlarda farklı yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Son zamanlarda en çok tercih edilen estetik operasyonlardan biri de burun estetiği ameliyatıdır. Görsel açıdan veya sağlık sorunları nedeniyle yapılan bir estetik operasyon türüdür.

Burun şeklini ve görünüşünü beğenmeyen kişiler, burun estetiği operasyonlarına sık sık başvurmaktadır. Burun bölgesinde fiziksel etkenlerden dolayı gerçekleşen şekil bozuklukları veya kaymalar içinde bu tür estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Burun estetik operasyonları başvurularında karşılaşılan sebepler arasında burnun uzun veya kısa olması, burun deliklerinin büyük olması ve burun deliklerinin asimetri olması gibi sorunlar bulunmaktadır.

Uzman doktorların gerçekleştirdiği burun estetiği operasyonları için merak edilen çeşitli sorular bulunmaktadır. Burun estetiğinin yapılması için belirlenmiş olan bir yaş sınırının olup olmadığı konusunda birçok araştırma yapılmaktadır. Burun ameliyatı için ilk şart kemik gelişiminin tamamlanmasıdır. Kemik gelişimini henüz tamamlamayan çocuklarda zorunlu olmadıkça estetik operasyonlar yapılmamaktadır.

18 Yaş Altına Burun Estetiği Yapılabiliyor mu?

Estetik operasyonların birçoğunda olduğu gibi burun estetiği operasyonlarında da yaş sınırı yerine kemik gelişim özellikleri dikkate alınmaktadır. Gelişimini hızlı tamamlayan ve burun bölgesinde büyük sorunlar bulunan çocuklara da burun ameliyatları yapılabilmektedir. Genel olarak vücut gelişimi 18 yaşına kadar devam ettiği için kabul edilen yaş sınırı 18’dir. Zorunlu durumlar haricinde 18 yaş altına burun estetiği ameliyatları yapılmamaktadır.

Burun estetiği alanında alt yaş sınırı merak edildiği gibi üst yaş sınırı da merak edilmektedir. Burun ucu estetiği ve burun küçültme estetiği gibi operasyonların 40 yaş ve üzerine uygulanıp uygulanmadığı konusunda çeşitli araştırmalar yapılmaktadır. 40 yaş üstü kadın ve erkeklere zorunlu olmadıkça burun estetiği operasyonları yapılmamaktadır.

Burun Estetiği Operasyonlarında Ağrı Olur mu?

Estetik operasyonlara başvuracak kişiler, operasyon sırasında ağrı veya sızı yaşanıp yaşanmadığı konusunda araştırmalar yapmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ve sağlık imkanları sayesinde birçok estetik operasyon kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Burun estetiği operasyonlarında da ağrı yaşanmamaktadır. Burun ameliyatı olanlar, operasyonların ağrısız geçtiği hakkında bilgi vermektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL