Burun Estetiği Sonrası Ödem Olur mu? Ödem Ne Zaman Geçer?

Estetik ameliyatlar, son zamanlarda sıklıkla başvurulan operasyonlar arasında yer almaktadır. Görünümünü değiştirmek ve güzel görünmek isteyen kişiler, çeşitli estetik operasyonlara başvurmaktadır. Bu operasyonlardan biri de rinoplasti ismi verilen burun estetiğidir. Başarılı operasyonların yapıldığı burun estetiği alanında merak edilen konular bulunmaktadır. Bu estetik operasyonu olacak kişilerin en fazla merak ettiği konular arasında burun estetiği sonrası iyileşme sürecidir. Operasyon sonrası şişlik ve ödem olup olmayacağı araştırılmaktadır.

Burun estetiği ameliyatlarında, diğer estetik ameliyatlara göre daha hızlı bir iyileşme süreci yaşanmaktadır. Yapılacak işlemlerin ve uygulanacak tekniklerin türüne göre farklı sürelerde süren ameliyat sonrası iyileşme süreci başlamaktadır. Bölgesel anestezi uygulanarak yapılan ameliyatlarda ağrı ve sızı yaşanmamaktadır. Ameliyat sonrası özellikle gözün alt bölgesinde şişme, ödem ve morluk gibi etkiler oluşabilmektedir. Burun estetiği sonrası oluşan morlukların iyileşmesi yaklaşık olarak 10 gün sürmektedir. Ödemlerin tam olarak iyileşmesi ise daha uzun bir süreç gerektirmektedir.

Burun Estetiği Operasyonları Sonrası Ödem Olur mu?

Burun estetiği operasyonlarında uygulanan işlemlerin türü oldukça fazladır. Burunun güzel görünmesi için yapılan çeşitli işlemler bulunmaktadır. Ufak detayların oldukça önemli olduğu burun estetiğinde plastik cerrahların görev alması gerekmektedir. Rinoplasti alanında tecrübeli ve uzman olan cerrahların yapması gereken burun estetiği operasyonlarında yüksek oranda başarı sağlanmaktadır. Burun ucu estetiği, burun dolgusu, burun büyültme ve küçültme gibi birçok burun estetiği operasyon türü bulunmaktadır.

Burun estetiği operasyonların ardından çeşitli etkiler meydana gelmektedir. Burunda ve yüzün çeşitli bölgelerinde meydana gelen ödemler, belli bir süre boyunca iyileşmemektedir. Burun estetiği operasyonları sonrası meydana gelen ödemlerin iyileşme süreci yapılan işleme ve kişilere göre farklılık göstermektedir. Burun ameliyatı sonrasındaki ödemleri ortalama olarak 6 ay içerisinde iyileşmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik operasyonlar arasında önemli bir yere sahip olan burun estetiği ameliyatı, son zamanlarda sıklıkla tercih edilen operasyonlardan biridir. Cerrahi bir operasyon olan burun estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Burun estetiği operasyonu sonrası burnun enfeksiyon kapmamasına ve fiziksel temasa maruz kalmamasına dikkat edilmelidir. Burun ameliyatı olanlar, doktorların tavsiyelerini dikkatli bir şekilde uygulamalıdır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL