Burun Estetiği İle İlgili Merak Edilen 10 İlginç Soru

Burun, insan yüzünün doğallığını ve güzelliğini ortaya çıkaran en önemli uzuvdur. Sadece nefes alması değil, görsel olarak da bakıldığında burnun ne denli önemli bir işlevi olduğu bir gerçektir. Bu nedenle, burun yapısının her kişinin yüzüne uyumlu olması, o kişinin kendine olan özgüvenini artırarak, sosyal yaşantısını olumlu etkileyebilmektedir.

Ancak, gerek doğuştan gerekse sonradan olan bazı nedenler ile bu yapı bozulabilmektedir. İşte burada devreye burun estetiği ameliyatı yani rinoplasti girer. Burun estetiği ile ilgili insan aklına pek çok soru gelebilmektedir. Bu kişi için çok doğal bir durumdur. Ancak bazı sorular vardır ki, gerçekten cevabı da en az sorusu kadar ilginç olabilmektedir.

  • Burnumun X kişisine benzemesini istiyorum. Estetik operasyonla ona benzeyebilir miyim?
  • Estetik cerrah arayışına girdim. Ancak görüştüğüm doktordan elektrik alamadım. Yine de ona ameliyat olmalı mıyım?
  • Burun ameliyatı sırasında acı hissedecek miyim?
  • Estetik ameliyatdan sonra koku alma hissim bitecek mi?
  • Burun ameliyatı olmak için sağlık problemim olmasına gerek var mı?
  • Burun estetiğini devlet karşılıyor mu?
  • Ameliyat sonrasında yüzümde oluşan morlukların nedeni, doktorun ameliyat sırasındaki sert tavrı mı?
  • Ameliyat sırasında burna konulan tamponla mı yaşayacağım?
  • Tampon çıkarırken, kan akacak mı? Ya kanı durduramazsam ne yapmalıyım?
  • Ameliyat bitti, taburcu oldum. Bir daha doktora gitmeme gerek yok değil mi?

Burun Estetiği İçin Doğru Bilgiler

Estetik burun, yüz ile orantılı ise, hoş bir görünüm vermektedir. Ancak herkese aynı burun ameliyatı yapılamaz. Kişinin cilt dokusu, burun kıkırdak dokusu ve yüz yapısı belirleyicidir. Ayrıca işinin ehli uzman doktor tercihi, ameliyatın başarılı geçmesi için çok önemlidir.

Doktor seçimi yapılmadan önce, o doktora burun ameliyatı olanlar ile görüşmeli, yeterli bilgi alındıktan sonra karar verilmelidir.

Burun Estetiği Fiyatı Nedir?

Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi burun ameliyatlarında da fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Burun estetiği fiyatları 2020 yılı fiyatlarını, operasyonun yapılacağı merkez ile birlikte hekimin kullanacağı ameliyat yöntemi de belirlemektedir.

Özellikle bazı özel durumlar için uygulanan preservasyon rinoplasti yöntemi ile hasta çok daha az acı duymakta, daha çabuk iyileşmektedir. Ancak uygulanan bu yöntem diğerlerine göre bir nebze daha pahalı olabilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL