Burun Estetiği İçin En Uygun Yaş Nedir? 18 Yaş Altı Burun Ameliyatı Yapılır mı?

Son dönemlerde sıkça duymaya başladığımız burun estetiği kişilerin yaşamış oldukları travmatik veya psikolojik etmenleri ortadan kaldırmaya yönelik uygulanan cerrahi bir yöntemdir. Uygulanacak en doğru dokunuşlar ile bambaşka bir burun ve sağlığınıza kavuşmuş olacaksınız.

Hastaların doğru ve çok daha iyi nefes almalarını sağlamak için uygulanan estetik burun operasyonları ile pek çok kusurda ortadan kaldırılmaktadır. Doğru ellerde yapılan uygulamalar sonrasında kişiler çok daha kaliteli ve çok daha güzel bir hayata kavuşmaktadır.

Kliniklere burnu ile alakalı başvuran hastalara burun ameliyatı ile kemerli burun, burun ucu düşüklüğü, uzun burun, burun deliği genişlikleri, bozuk burun asimetrisi ve burun tıkanıklığı gibi kusurlar giderilmektedir.

Burun ameliyatı için en doğru yaş aralığı

Hastalara uygulanacak burun ameliyatı için en doğru yaş aralığı büyümenin durduğu aralıktır. Çünkü ergenlik çağında olan çocukların bu dönem içerisinde burun yapılarında değişimler yaşanmaktadır. Ergenlik çağının sonlanması ile kliniklere operasyon olmak isteyen gençlerin sıklıkla başvurduğu görülmektedir.

Kişilere uygulanacak operasyon veya ameliyatsız burun estetiği için kız ve erkek çocuklar ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Kızların büyümesi 16 yaş civarında durmaktadır. Ancak erkelerin yüz ve fiziki değişimi daha uzun sürmektedir. Eğer ciddi boyutlarda bir estetik uygulaması gerekli ise kızlar için 16-17 erkekler için ise 18 yaşında olmaları gerekmektedir.

Hasta 18 yaşından çok küçük gelişme çağında ise solunumunu olumsuz etkileyen boyutlarda bir problem var ise 18 yaşından küçük hastalara da estetik uygulaması yapılmaktadır.

Burun Estetiği Sonrası

Kişiler 2 ila 2,5 saat süren burun estetiği sonrası burnundan nefes alabilmektedir. Burun içini nemli tutarak sıkıntı yaşamadan normal yaşantınıza kısa sürede dönebilirsiniz. İlk aylarda biraz daha koruyucu olmalısınız. Doktorunuzun belirlediği günlerde mutlaka kontrolleriniz yaptırmalısınız. Gözaltınızda oluşan morluklar 1 haftada şişlikler ise 1 hafta sonra geçmeye başlar.

Eğer hastaya burun ucu estetiği yapılmış ise operasyon çok daha kısa sürmektedir. Dolayısı ile iyileşme de çok daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Burun Estetiği Fiyatları

Kişilerin burunları ile alakalı sorunları araştırırken en dikkat etikleri bir konu da burun estetiği fiyatları olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak en doğru fiyatı seçeceğiniz hekim ilk muayenenizden sonra uygulayacağı teknik vs detayları değerlendirdikten sonra belirleyecektir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL