Burun Estetiği Ameliyatı (RİNOPLASTİ) Sonrası Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Estetik buruna sahip olmanın dışında sağlıklı nefes alma veya rahat bir uyku için de gerekli rinoplasti burun estetiği uygulaması yapıldıktan sonra her şey yoluna girmiş olmuyor. Bu süreci en iyi şekilde tamamlayıp istediğiniz bir burun yapısına sahip olabilmeniz için uymanız gereken kurallar mevcut. Tabi bunlar sürekli olarak yapmanız gerek kurallar değildir. Burun ameliyatı sonrası en fazla 4-5 ay civarında dikkat etmeniz gerekecektir. Uygulama sonrası burnunuzun darbe almaması güneş ışınlarından uzak durması gibi belli başlı faktörlerin dışında önemsiz gibi görünen fakat etkisi önemli ölçüde fazla kurallar da mevcut. Güneş ışınlarından olabildiğince uzak durmamız dokuların zarar görmemesi adına yapılan bir korunma yöntemidir.

Burun Estetiği Ameliyatı (RİNOPLASTİ) Nedir?

Güneş zararlı ışınları, uygulama yapılmış bölgeye temas ettiği müddetçe hem iyileşme süreci uzayacak hem de dokular zarar görerek yaptırılan uygulamanın hiçbir anlamı kalmayacak. Bozulan dokular yüzünden yaptırmış olduğunuz uygulama öncesinden daha bozuk bir görüntüye sahip olacaksınız. Yapılan işlemin faydalı olabilmesi için iyileşme sürecinde kesinlikle darbeye maruz kalmamanız gerekmektir. Top ile oynan; futbol, basketbol, voleybol gibi sporlardan bir müddet uzak durmalısınız. Tabi bu kuralların yanında doktorunuzun verdiği reçeteye de riayet etmeniz şarttır. Verdiği ilaçları kremleri aksatmadan kullanmalısınız.

Uygulama yapılan bölgede veya çevresinde ödemler veya morarmalar olması normaldir. Burun estetiği sonrasıbu gibi etkiler uzun süreli görüldüğünde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Ameliyatsız burun estetiği yaptıran hastalarda daha kısa süreli ve az görülen bu etkiler sağlığınız için bir tehdit olabilir düzeyde olmaması için doktorunuzun verdiği egzersizlere de harfiyen uymanız iyi olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı (RİNOPLASTİ) Sonrası

Burun tıkanıklığı sizi geceleri rahatsız edebilir. Bu durumla daha fazla karşılaşmamanız için burnunuzu deniz suyu ile nemlendirmeniz ve o şekilde temizlemeniz tıkanıklığı en aza indirgeyecektir. Bunların dışında yüzünüze sert şekilde su çarpmamalı, kendinizi zorlayacak burun temizliğinden uzak durmalısınız.

Burnunuzun gün içerisinde tıkanıklığı neticesinde nefesinizi ağızdan alıp vereceğiniz için boğaz ve burun bölgenizde kuruluk olacaktır. Bol bol sıvı gıda tüketmeniz iyileşme sürecinizi hızlandıracaktır. Bunların yanı sıra süreci hızlandırmak ve sağlığınız için alkol ve sigaradan da uzak durmalısınız. Burun estetiği fiyatları konusuna gelecek olursak; sabit bit fiyatlandırma sistemi bulunmuyor. Yapılan işlemlerin farklılığı sabit fiyat olasılığını ortadan kaldırıyor.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL