Burun estetiği ameliyatı nedir? Fiyatı ne kadar?

Burun estetiği öncelikle görsel açıdan tercih edilen bir ameliyattır. Bazı sağlık sorunlarında da yapılmaktadır. Travmalara veya buruna alınan bir darbeye bağlı olarak da başvurulan bir yöntemdir. Burundaki şekil bozukluğunu düzeltmek amacıyla da yapılmaktadır.Burun deliklerinin büyüklüğü, burnunun kemerli olması, uzun olması ve burun ucu estetiği içinde başvurulan bir operasyondur.

Burun estetiği yapılırken belli bir yaş sınırı gerekir mi?

Bu tür estetik kaygı ile yapılan ameliyatlarda kas iskelet sistemi gelişimini tamamlaması gerekmektedir. Çocukların kemik gelişimi belli bir yaşa kadar devam ettiği için uygun zaman dilimi olması gerekir. Bu sebeple yaş değil de kıkırdak yapısını ve kemiğin gelişimi beklenir. Plastik cerrahi ameliyatlarında kesin bir üst yaş sınırı olmamakla birlikte ilerleyen yaşlarda oluşabilecek komplikasyonlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Kemerli burunlara estetik uygulanır mı?

Yaşadığımız coğrafya yapısı olarak Pers tipi burun şekline sahibiz. Ülkemizde yapılan estetik burun ameliyatlarının çoğu kemerli burun şikâyeti sebebiyle olmaktadır. Kemerli burnu olan hastalarda burun kemerini oluşturan kıkırdak ve kemikteki fazlalıklar törpülenir. Son zamanlarda kemer yüksekliği uygun olan hastalarda burun törpülemeden düzeltilebilmektedir. Bıçak yatmak istemeyen hastalar için dolgu ile yapılan ameliyatsız burun estetiği tekniği de değerlendirilebilir. Bu dolgu işlemi 15 – 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir. Sonrasında hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam eder. Kalıcılığı, burun hareketsiz bir organ olduğu için 12 ila 18 ay devam eder.

Burun estetiğinde doktor seçiminin önemi oldukça önemlidir. Burun ameliyatı genellikle Kulak Burun Boğaz uzmanları veya plastik cerrahlar yaparlar. Burun tıkanıklığı gibi komplikasyonlarda Kulak Burun Boğaz uzmanları devreye girerken, estetik durumlarda plastik cerrahlar devreye girerler. Hastaya iki ve üç boyutlu görseller sunularak operasyon sonrası nasıl bir görüntüye kavuşacağı gösterilir. Yani burada seçim hastaya bırakılır ya plastik cerrah ya da kulak burun boğaz uzmanı seçer.

Burun estetiği sonrası oluşabilecek her türlü, kalıcı veya geçici ameliyat izlerinde doktorun deneyimi çok önemlidir. Burada da burun estetiği fiyatları doktorun kalitesine ve tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL