Burun Ameliyatı Süresi Ne Kadardır?

Yüzün merkez kısmında bulunan burun, hem işlevsel hem de görünüm olarak önemli bir yere sahiptir. Güzelliği ve karakteristik görünümü doğrudan etkileyen burun, estetik operasyonlar için en fazla başvurulan organlardan biridir. Burundaki eğrilik, asimetrik duruş, fazla büyüklük veya küçüklük ve burun ucunun estetik bozukluğu sebebiyle estetik operasyonlara başvurulmaktadır. Burun ameliyatı olacak kişiler, çeşitli konuları merak etmektedir. Burun estetiği operasyonu hakkında internet üzerinden birçok araştırma yapılmaktadır.

Burun estetiği konusunda en fazla merak edilen konulardan biri de burun ameliyatının ne kadar sürdüğüdür. Burun ucu estetiği, burun kaldırma ve burun dolgusu gibi estetik operasyonların süreleri farklılık göstermektedir. Bu alanda en önemli etken buruna yapılacak işlemlerdir. Yüz tipi ve diğer organların durumu da burun ameliyatının süresinin değişmesinde etkili olmaktadır. Estetik operasyon sırasında yapılacak işlemlerin zorluklarına ve operasyon tekniğine göre ameliyat süreleri farklılık göstermektedir.

Burun Estetiği Operasyonları Ortalama Kaç Saat Sürer?

Estetik ameliyatlar, plastik cerrahlar tarafından hastane ortamında yapılması gereken operasyonlardır. Dikkatin ve temizliğin oldukça önemli olduğu estetik operasyonların yöntemleri farklılık göstermektedir. Vücudun farklı yerleri için yapılan estetik operasyonlarda farklı uzmanlık alanları bulunmaktadır. Bu alanlardan biri de rinoplasti ismi verilen burun estetiğidir. Burun estetiği amacıyla birçok kişi uzman doktorlara başvurmaktadır. Burun operasyonu geçirecek olan kişiler ameliyatların ortalama olarak ne kadar sürdüğünü merak etmektedir.

Burun ameliyatlarının ortalama süresinde buruna yapılan işlem oldukça önemlidir. Burun kemiği eğriliği operasyonlarında ameliyat süresi diğer operasyonlara daha uzun olmaktadır. Titizlik ve dikkat gereken burun operasyonlarında yanlış yapılmaması için süre daha uzun tutulmaktadır. Burun kemerine yapılan estetik işlemler ise daha kısa sürmektedir. Bu nedenle ciddi bir sorun olmadıkça burun operasyonlarının süresi ortalama olarak 30 dakika ve 2 saat arasında değişmektedir.

Burun Estetiği Sonrasında Ne Yapılmalıdır?

Rinoplasti ismi verilen burun ameliyatları, son zamanlarda başarılı operasyonların yapıldığı alanlardan biridir. Bu tür ameliyatları geçiren kişiler, ameliyat sonrasında ne yapacakları konusunda araştırmalar yapmaktadır. Burun estetiği ameliyatlarında iyileşme süreci diğer estetik operasyonlara göre odlukça kısadır. İyileşme sürecinin sorunsuz geçmesi için doktorların burun ameliyatı sonrası için verdiği önerilere uyulması gerekmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL