Boyun ve Dekolte Gençleştirmede Neler Yapılabilir?

Yaşlanmayla birlikte ortaya çıkan en büyük sorunlardan biri elastikiyetini yitiren dokuların zamanla sarkarak vücutta deformasyonlara neden olmasıdır. Ama neyse ki estetik cerrahi bu ve benzeri birçok yaşlanma problemine tedavi bulmuştur. Ama estetik merkezi gibi yerlere gitmeden önce yüzünüze bakım yaptığınız gibi boyun ve dekolte bölgenize de bakım yaparak bu sarkmaların daha geç dönemlerde ortaya çıkması için gençlik döneminden itibaren önlemler alabilirsiniz.

Hanımlar gençken ilerde boyunlarında sarkmaya neden olacak duruş bozuklukları sergilemektedir. Bunların başında kafa öne eğik bir şekilde uzun süreler geçirmek gelmektedir. İş hayatında ya da evde kafa öne eğik şekilde uzun süre çalışmak boyun kaslarınızın zamanla kısalmasına sebep olur. Bu kısalan kaslarsa yanak bölgesini aşağı çekerek boyun bölgenizin sarkmasına sebep olur ve botoks kremi gibi kremler sarkmanın önüne geçemeyebilir.

Destekleyici Tedaviler

Boyun bölgesi yüz bölgesinden daha hassas ve daha yağsız bir bölgedir. Gerekli bakımlar yapılmazsa plastik cerrahi bölümünde düzeltilmesi gereken sorunlar çıkabilmektedir. Ama bu sorunları erken fark ederseniz bölgede sarkmaya sebep olan faktörler tespit edilip boynunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin, antioksidan ya da sıkılaştırıcı ürünler bu bölgeye mikro enjeksiyon ile verilerek bölgenin yeniden çene botoks gibi uygulamalara gerek kalmadan kendini toparlaması sağlanabilmektedir.

Boyun bölgesinde elastik dokuyu uyarıcı, sıkılaştırıcı kremlerde sarkmalara karşı oldukça etkilidir. Botoks fiyat çizelgesine bakarsanız fiyatlar oldukça pahalıdır. Onun yerine yapılan destekleyici tedaviler daha çok işe yarayabilmektedir. Eğer ileri safhada bir sarkmanız var ve hemen ameliyat olmak istemiyorsanız vücuttan alınan kanın içinde ki iyileştirici ögelerin ayrıştırılmasıyla oluşan prp denilen tamamen zararsız bir sıvıyı sarkan bölgelere uygulatarak bölgede ki kolajen ve elastik dokunun yeniden uyarılmasını sağlayabilirsiniz.

Son Teknoloji Uygulamalar

Eğer destekleyici tedavilerden daha fazlasına ihtiyacınız varsa ilk olarak bölgede ki liflere botoks uygulatarak cildinizi gerginleştirmeyi deneyebilirsiniz. Sık uygulanan bir diğer yöntem ise sarkmalar sonucu ciltte oluşan kırışıklıkların vücuttan alınan yağlar ya da özel katkılı dolgu malzemeleriyle doldurulması ve cildin eski sıkı görünümünü geri getirilmesidir. Bu işlem sonucunda hafif kırışıklıklar yok olurken derin kırışıklıklar ise hafiflemektedir.

Boyun ve dekolte gençleştirme de en etkili yöntem ise sarkan bölgelerin cilt altından geçirilen sentetik polimerden yapılan iplerle gerginleştirilmesidir. Bu yöntem cerrahi müdahalelere oldukça yakın sonuçlar vermektedir. Ciltte ki kolajen dokuda bu yöntemle tetiklenmiş olur. Botox gibi uygulamalara nazaran etkileri uzun yıllar sürmektedir. Botox fiyatları pahalıdır en doğru çözüm yüz egzersizleri ve doğru ürünlerle yüzünüzün sıkılığını olabildiğince korumaktır.

Soru sor

Name
E-mail
Comment

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL