Boyun Kırışıklığı Ameliyatı İçin Bilinen 5 Yanlış

Boyun yıllar içerisinde deforme olmaya çok müsait bir yapıya sahiptir. Boyun hem kilo alıp vermeye bağlı hem de yer çekiminin etkisi ile zamanla sarkmaya kırışıklıklar meydana gelmeye başlar. Gıdı olarak da adlandırılan bölgenin sarkması kadınların her zaman acil çözüm arayışı içerisine girdikleri bir durumdur. Bu duruma en etkili çözüm ise genellikle estetik operasyonlarla yapılır. Bu operasyonlar özellikle son yıllarda oldukça yaygınlaşması sebebi ile çok herkes tarafından çok konuşulmaktadır.

Boyun germe işlemi de estetik operasyonu ile yapılan bir işlemdir. Bu operasyon için halk arasında konuşulan fakat yanlış algıya sebep olan birkaç konu vardır. Çok rağbet görmesi sebebi ile belli kesimler tarafından da negatif yorumlara maruz kalınmaktadır.

Boyun Germe Hakkında Bilinen Yanlışlar

  1. Estetik operasyon düşünenlere karşı daha genç oldukları için bunu yapmamaları gerektiği tepkileri gelir. Halbuki estetik operasyonlar 30 yaşın üzerinde herkese uygulanabilir. Bu tip operasyonlar daha erken dönemlerde gerçekleştirildiğinde yoğun sarkmaları çok daha fazla engellemiş olur.
  2. Bir diğer algı ise estetik operasyon ile yüz ve boyun hareketlerinde kısıtlamalar olacağıdır. Estetik operasyonlarda yapılan yenilikler ile kullanılan yöntemler sayesinde her zamanki gibi rahat hareket alanı imkanı vardır.
  3. Estetik operasyonlarda ameliyat izi kalma konusu konuşulmaktadır. Boyun kısmında yapılan estetik operasyonlarda sadece kulak arkasından açılan santimlik büyüklükteki izler olması mümkün. Bu izlerde en fazla bir iki hafta içerisinde tamamen iyileşerek görünmez hale gelirler.
  4. Plastik cerrahi merkezine gidildiğinde sadece rahatsız olunan konu ile değil tüm kusurlar tespit edilerek birden fazla operasyona maruz kalınacağı algısı vardır. Kişilerin estetik merkezlerine geliş sebepleri doğrultusunda onlara hizmetler sunulmaktadır.
  5. Boyunda yapılan estetik operasyonun çok daha fazla sarkmalara sebep olacağı algısı da yanlış bilinenler arasındadır. Ne kadar erken müdahale edilirse sarkma o kadar az ve geç olacaktır.

İple Boyun Germe

Boyun sarkmalarından rahatsız olan ve ameliyatsız gıdı estetiği yaptırmak isteyenler için geliştirilen bir yöntem olan iple boyun germe yöntemi estetik ameliyatı kadar ağır değildir. Bu yüzden çok daha hızlı iyileşmelere sebep olmaktadır. Ameliyat endişesi yaşayanlar için bu yöntem tercih edilebilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL