Boyun Germe – Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Yaş ilerlemesi ile birlikte kilo alıp verme sonucunda genetik faktörlerinde ortaya çıkması çene altı bölgesinde gevşemelere, yağlanmalara neden olmaktadır. Yüz şeklinin bozulmasına ve yaşlı görünüme neden olan bu durumdan sıyrılmak için mutlaka boyun estetiği operasyonlarının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Boyun Germe Nedir?

Kişilerin gıdı bölgesindeki yağ fazlalıklarını giderme noktasında gerçekleştirilen boyun germe ameliyatı ile bölgenin sarkmalardan kurtulmasına imkan sağlanmaktadır. Boyun bölgesinde yağlanmanın olması, elastikiyetin yitirilmesi sonucunda estetik açıdan kötü bir görünüme neden olan bölgenin pürüzsüzleşmesi mümkün hale gelmektedir.

Boyun Germe Çeşitleri

Yüzün devamı niteliğinde olan boyun bölgesinin güzellik açısından daha estetik olması için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerle boyun germe işlemi gerçekleşmektedir. Uygulamalar;

  • Cerrahi operasyon,
  • Ameliyatsız boyun germe (Örümcek Ağı Estetiği),
  • Hyaluronik asit içerikli mezoterapi,
  • Ultherapy,
  • Secret ve PRP uygulamaları şeklindedir.

Gıdı eritme için hangi yöntemin uygun olduğuna kişinin mevcut durumuna bakarak doktor karar vermektedir.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Boyun germe estetiği gıdı bölgesinde oluşan sarkmalar ve buruşmaları gidermek için gerçekleştirilen güzellik uygulamasıdır. Bu işlem sırasında gıdı bölgesinde var olan deri fazlalıkları ameliyat ile çıkarılarak derinin gerilmesi sağlanmaktadır. Teknik olarak boyun gerdirme ameliyatları askı aparatları ile gerçekleşmektedir. Estetik ameliyat lokal veya genel anestezi altında yapılmaktadır ve ortalama 1 ile 2 saat arasında sürmektedir.

Ameliyat Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyat öncesi oldukça önemli bir süreç olarak değerlendirilmektedir. Boyun altındaki yağlanmalar, gıdı bölgesindeki fazlalıklar alınmadan önce belli tetkiklerin yapılması gerekmektedir. Gıdık eritme operasyonları fiziki muayene ve en uygun yöntemin belirlenmesi sonrasında gerçekleşmesi gereken ciddi operasyonlardır. Sigara ve kan sulandıran ilaç kullanımının kesilmesi, makyajlı olunmaması gibi önlemler boyun gerdirme ameliyatlarında önemli detaylardır.

Boyun germe ameliyatı sonrası iz kalır mı?

Hastaların boyun gerdirme operasyonları sonrasında daha genç bir görünüme kavuşmasına olanak sağlanmaktadır. Operasyonda atılan dikişler oldukça özel olduğu için boyun germe ameliyatı sonrasında deride herhangi bir iz kalmamaktadır.

Boyun Germe Ameliyat sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Boyun germe ameliyatı sonrasında hastada oluşması gereken birtakım etkiler söz konusudur. Morarma, ödem, kızarıklık ve şişlik gibi durumlarda bazı komplikasyonlar ortaya çıkabilmektedir.

Boyun germe ameliyatının riskleri nelerdir?

Boyun estetiği fiyatları riskleri azaltma noktasında etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Ameliyatın yapılacağı klinik, hastanın durumu ve doktor seçimi gidişatı direkt olarak etkilemektedir. Ameliyat sonrasında; dikişlerin açılması, iz kalması, saç kaybı, kanama, sinir zedelenmesi gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL