Boyun Germe uygulaması ile Kırışıklıkları ve Gıdı Çözümü

Yaş ilerledikçe vücutta oluşan deformasyonlar ilk olarak yüzde, boyunda ve ellerde görülür. Bu deformasyonlar yaşa bağlı olmanın yanında aynı zamanda genetik faktörlere ve sık kilo alıp vermeye de bağlı gelişir. Boyun kısmında oluşan fazla yağ dokusu, yer çekimin aksi yönde kas yapısı, deformite, gıdık çıkması ve sönmüş balon görüntüsü boyun germe ameliyatı ile giderilebilir.

En sık karşılaşılan şikâyetlerden biri de ağa sola boyun çevirme esnasında oluşan kırışmış görüntüdür. Buna ek olarak çift çene görünümü de oldukça rahatsız edici bir görünüm oluşturur. Her ne kadar fiziki olarak bir takım kremlerle ya da uygulamalarla müdahale edilse de bazen yeterli kalmaz. Yüz ve boyun bir olarak düşünülmeli ve o şekilde uygulama yapılmalıdır. Yüz estetiği ve boyun germe için kolayca uygulanabilen birçok yöntem bulunmaktadır. Uygulanacak yöntem yüzün ve boyunun deformasyon derecesine göre değişebilir.

Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Yüzün devamı olarak nitelendirilen boyun kısmına müdahale yüz ile bir bütün halinde düşünülmelidir. Yüz estetiği ve boyun germe beraber uygulanılırsa çok başarılı bir sonuç elde edilir. Boyun germe çeşitleri deformasyonun boyutuna göre değişebilir. Boyun germe cerrahi müdahale ile yapılabilir. Boyun germe ameliyatsız olarak da uygulanabilir. Bu yöntem örümcek ağı estetiğidir. Terapi yöntemleri ile yüz gerdirme ve boyun gerdirme uygulanabilir. Bunlar hyaluronik asit ile mezoterapi ve ultherapy yöntemidir. Aynı zamanda PRP ile boyun germe işlemi gerçekleştirilir 

Boyun Germe Ameliyatı

Boyun germe işlemi cerrahi müdahale ile yapılacaksa hastaya lokal veya genel anestezi uygulanır. Boyun germe ameliyatı gerçekleştirilirken kulağın ön kısmından işleme başlanır. Ardından kulağın arka kısmına ve saç bölgesine işlem yapılır. En son doğal çene çizgisi kısmına kesik şeklinde uygulama yapılır. Kas yapısında sarkma var ise eğer kas yapısına müdahale edilir ve kas gergin hale getirilir. İşlem sonra kesi yeni yeri belirtilen hizadan dikilir. Operasyon sonrası morluk ve şişlik görülebilir. Hastanede hastanın durumuna bağlı yatış verilebilir. Hasta kısa sürede normal hayatına döner.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL