Boyun Germe Estetiği Nedir? Nasıl Yapılır?

Çene çizgisi ve boyundaki sarkmanın gözle görülür belirtilerini ortadan kaldırmak için plastik cerrah tarafından yapılan boyun germe estetiği işlemidir. Kişinin gün içerisinde güneş ışınlarına maruz alması, kilo alıp vermesinin etkisi ile boyun çevresinde deri ve kas sarkması meydana gelmektedir. Boynunuzun cildi doğal etkisini kaybetmiş ve sarkmalara sebep olmuşsa, çene altında fazla yağ toplanmışsa bunun için boyun germe ameliyatı dâhil olmak üzere çeşitli estetik çözümler bulunmaktadır.

Boyun germe ameliyatı yapmadan önce yapılacak olan ameliyatı ayrıntılı olarak bilmek gerekir. Ameliyattan 2 hafta önce kullandığınız kan sulandırıcı ilaçlar var ise kendi doktorunuza danışarak bu süreçte kullanmamanız çok önemlidir. İkinci en önemli konulardan biri ise bu süreçte sigarayı bırakmanız gerekmektedir. Bu sebepler operasyon sırasında kanamalara sebep olabilmektedir.

Boyun Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Çene altındaki oluşan yağ ve sarkan deri çenede yağ birikintisi oluşturur. Boyun germe operasyonu ile oluşan yağ liposuction yöntemiyle bölgedeki fazla yağ alınır. Deri altındaki kaslar kesilerek anormal şekil bozukluğu düzeltilir. Son yıllarda cerrahi operasyonlarda kullanılan teknolojideki ilerlemeler yapılan boyun germe ameliyatı ile artık ciddi derecede yara izleri bırakmamaktadır. Boyun gerdirme ameliyatı ile birlikte yüz germe kaş kaldırma ve göz kapaklarında gençleştirme operasyonu da yapılırsa daha doğal bir görünüm elde edilebilir.

Ayrıca yüz estetiği operasyonu yapılarak yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılabilir. Çene, boyun, yanak bölgesindeki yağları ve deri sarkmalarını ortadan kaldırılması için kullanılan bir yöntemdir.

Örümcek Ağı Estetiği İle Boyun Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Boyun germe operasyonlarında son derece olumlu sonuç alınan bir yöntemdir. Örümcek ağı estetiği yara izi kalmadan ameliyatsız yapılan bir operasyondur. Hastanın boynundaki oluşan deri sarkmasının ne derce de olduğu belirlenerek kullanılan özel ip, cilt dokusuna ince uçlu iğneler yardımıyla yerleştirilir. Yerleştirilen iplere reaksiyon veren vücut boyun bölgesinde kolejen üretimini arttırarak elastin ve fibroplast oluşumunu arttırır. Bu sayede boyun bölgesindeki deriler gerilir ve zamanla deri doğal görünümünü kazanır.

Boyun germe estetiği fiyatları hastaneye ve operasyonu yapacak uzmana göre değişiklik gösterebilmektedir. Operasyonu yapacak olan uzman doktorunuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL