Boyun germe ameliyatı hakkında bilmeniz gerekenler

Yaşın ilerlemesi, kilo alıp verme ve genetik faktörler çene altı dokusunda ve boyun dokusunda gevşemelere ve yağlanmaya neden olur.  Buda deride bollaşma, yaşlı bir görünüm hatta yüz şeklinde değişikliğe neden olur. Bazen boyun yokmuşçasına bir görünüm bile oluşabilmektedir. Estetik açıdan bundan rahatsızlık duyanlar için boyun germe yapılabilmektedir. Boyun dokusu vücudun diğer dokularından farklı olması sebebiyle liposaction gibi yöntemler yapılamamaktadır.

Boyun germe ameliyatı

Boyundaki elastikiyet kaybı olan ve bundan rahatsızlık duyan kadın ya da erkek kişilerin tercih ettiği boyun germe ameliyatı popüler bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Çene altındaki kıvrımlar taklit edilerek kesi oluşturulmasıyla bu ameliyat yapılır. Ağrısız bir ameliyattır. Ameliyat olan kişiler genelde iki gün içinde taburcu edilmektedir.

Ameliyat sonrasında boynun ve çenenin net bir şekilde ayrıldığı açıkça görülmektedir ve genç bir görünüme kavuşulmaktadır. Bunun dışında yağlanmaya bağlı olmayan sadece elastikiyet kaybı olanlarda etkili olan medikal askı ipleri ile de boyun germe yapılabilmektedir. Bu ipler belirli süre sonra dokuda kaybolmakta ve tekrar sarkmalar başlamaktadır. Bu durumda yaklaşık on iki-on sekiz ayda bir bu işlem tekrarlanması gerekir.

Zaman içerisinde deri, yağ ve kas dokusu esnekliğini ve sıkılığını yitirir. Bunun sonucunda yüzde sarkmalar, kırışıklıklar, yüzde küçülmeler ve düzleşmeler olur. Yüz estetiği deformasyon olan bölgelere uygulanan sıkılaştırıcı krem, serum ve kırışıklıklara kullanılan dolgu maddeleri vardır. Bunlarda uzun süreli çözümler olmayıp belirli zaman aralıklarıyla tekrarlanması gereken yöntemlerdir.

Yüz gerdirme işlemi

10-15 yıl geriye dönebilmek için genelde yüz gerdirme ameliyatı tercih edilir. Yüz deformasyonu yüksek olan kişilerde tüm yüz gerdirme yapılırken bölgesel gerdirmelerde yapılmaktadır. Saç içinden kulak arkana uzanan bir kesi açılarak yapılan ameliyat sonrasında da herhangi bir iz görünmemektedir.

Ne kadar 10 15 yıl daha genç görünüme kavuşulsa da yaşlanma devam etmekte ve ameliyatın tekrarlanması ilerleyen yıllarda gerekebilmektedir. Bu sebeple ameliyatı yapan kişi elbette çok önemlidir ve gelecekte oluşabilecek tekrarlamayı göz önünde bulundurarak bu işlem yapılmalıdır. Yüz gerdirme ve boyun gerdirme genelde bir bütün olarak değerlendirilerek yapılmaktadır. Ama ihtiyaca göre tabi ki ayrı olarak ta yapılır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL