Botoks ve dolgu nedir? Nasıl uygulanır?

İnsan vücudu gerek iç gerek dış etkenlere maruz kaldıkça deformasyona uğrar. Bu etkiler arasında, yaşlanma, güneş, hava kirliliği, sigara ve menopoz sayılabilir. Saydığımız faktörler, hücre içerisinde bulunan serbest radikallerin üretimini hızlandırmaktadır. Bu da cildimizde karışıklıklara sebep olmaktadır. Yaşlanmanın önüne set çekemeyiz, ama onu bir nebze olsun yavaşlatmak ve geciktirmek tabii ki bizim elimizde. Botoks, bir bakteriden elde edilen protein olarak tanımlanabilir. Sert mizaca sahip insanlarda, kaşlarını çok çatmaktan dolayı kaş aralarında derin çizgiler oluşur. Aynı durum, çok gülen insanlarda da meydana gelir. Onların da göz çevreleri ve dudak kenarlarında aynı sorun oluşur. Bu kırışıklıkların önüne geçmek için dolgu botoks uygulaması yapılır.

Botoks Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Botoks dolgu nedir sorusuna cevap bulmak amacıyla yazımıza devam edelim. Botoks bir bakteriden elde edilen ilaç olmasına karşın, dolgu hyaluronik asitten oluşan bir jeldir. Kırışıklar için botoks uygulanır. Dolgu ise bu kırışıklıkların hacmini arttırmak amacıyla yapılır. Göz kenarı kırışıklıkları, alın çizgileri, kaş çatma çizgileri vs. gibi işlemler için botoks yapılır. Dudak, dudak köşeleri kırışıklıkları, dudak üstü çizgileri, göz altı çukurlukları, yanak doldurma ve ince dudak doldurma vs. gibi işlemler içinde de dolgu uygulanır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL