Botoks ve Dolgu Arasındaki Fark nedir? Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

İnsanlar yaşlandıkça vücutları da değişikliklere uğrar. Gerek çevresel faktörler gerek genetik yapımız bu etkileri hızlandırır. Belli bir yaştan sonra, güzellik kaygısı ile bazı yollara başvururuz. Botoks dolgu da bunlardan sadece biridir. Botoks, günümüzde sadece estetik amaçlı olarak kullanılsa da ilk bulunduğunda gözde şaşılık tedavisi için kullanılmıştır. Günümüzde aşırı terleme, migren, mesanenin aşırı aktifliğinde kullanımı mevcuttur. Botoks hem tedavi hem de estetik amaçlı olarak kullanılan bir yöntemdir. Dolgu, deride oluşan ince ve derin kırışıkları gidermek için yapılır.

Botoks Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Botoks genellikle 4-6 ay kadar vücutta kalır. Zaman geçtikçe etkisi azalmaya başlar. Bu sebeple 6 ayda bir botoks yaptırmak tavsiye edilir. Dolgunun kalıcılığı, botoksa göre daha fazladır. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte, 8 ila 18 ay arasında bir zaman diliminde kalıcı olur.

Botoks Dolgu Vücutta Nereye Uygulanabilir?

Burun ucunun yukarı kaldırılması işlemi için dolgu kullanır. Ayrıca burun küçültme hariç diğer işlemlerde dolgu uygulanır. Küçük göğüslü olan kadınlarda göğüs büyütme ve dekolte bölgesi estetiğinde dolgu kullanılır. Dolgu sadece yaşlanma etkileri için değil vücut şekillendirmek için de kullanılmaktadır. Botoks yüz sarkması sonucu oluşan çizgiler de işe yaramaz. Enjekte edildiği yerdeki sinir uyarılarını etkiler. Etkilenen kaslar geçici olarak donar. Bu durum keskinleşen kırışıkların yumuşamasına imkân sağlar. Dolgu, yara izinden dolayı oluşan çukurlara doldurmak için idealdir.

Botoks Dolgu Yaptırmadan Dikkat Edilecek Etkenler Nelerdir?

Hamile ve emziren kadınlarda botoks ve dolgu tavsiye edilmemektedir. İlaç kullanan veya farklı sağlık sorunları olan kişilerde botoks dolgudan kaçınmalıdır. Dolgu botoks işlemleri sertifikalı dermatolog plastik cerrah ya da kozmetik cerrah gibi uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.  Aksi durumda farklı sonuçlar hüsrana uğramamıza sebep olur. Ayrıca daha iyi sonuç almak isteyen hastaların dolgu botoks olarak adlandırılan uygulamayı yaptırmaları en iyi sonucu ulaşmalarını sağlar. Tavsiye edilen yöntem budur.

Botoks dolgu fiyatları, cerrahi tecrübeye göre değişmektedir. Vücuda enjekte edilen malzemenin kalitesi ve miktarı önemlidir. Bazı klinikler daha hesaplı olmak adına basit malzemeler kullanmaktadırlar. Botoks ve dolgu fiyatları bu sebeple standart bir aralıkta değildir. Hastanın yaptıracağı merkeze gidip orada bir fiyat alması daha uygun olur.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL