Botoks Süresi Ne Kadar? Bunları Biliyor Musunuz?

Kişilerin beğenmedikleri ya da zaman içerisinde deforme olan bazı bölgelerindeki yaptırdıkları müdahalelere botoks denilmektedir. Yüz mimiklerini fazla kullanan kişiler, günlük hayatta kullanılan içki ve sigaranın zararları, yaşanılan stresler yüzde kırışıklıklara ve sarkmalara neden olmaktadır. İlerleyen yaşların kişide bıraktığı çizgiler insanlara mutsuzluk veriyorsa bu müdahale yapılması gereken bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Her bölgede uygulanan botoksun süreleri farklıdır. Göz çevresinde ve alında oluşan kırışıklıklar, yüzün sarkması sonucunda yapılan gerdirme işlemleri, boyundaki kırışıklıklar ya da dudaklarının çok ince olduğunu düşünen kişiler botoks yöntemleri arasından birini ya da bir kaçını tercih edebilirler. İşlemin tekrar edilme süreleri her birinde farklı olmakla birlikte 6 ay ile 2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

Botoks Ve Dolgu İşlemleri Kimlere Uygulanmaktadır?

Botoksla yüzdeki kırışıklıklar geçici bir süre düzeltilmektedir. Cilt altına enjekte edilen serumlarla kırışık tedavisi yapılmaktadır. Ameliyatsız yapılan bu işlem kısa süre içerisinde uygulanır ve kişi hemen günlük hayatına devam edebilir. Bu işlemle kalıcı kırışık tedavisi elde edilmez. Bir süre sonra tekrar edilmesi gerekir. Günümüzde birçok bayan yüzündeki kırışıklıklardan bu yöntemle kurtulmaktadır.

Dudak dolgusu, ince dudaklara sahip olan bayanlar tarafından tercih edilmektedir. İşlem sonucunda daha belirgin görünen dudaklara sahip olunmaktadır. Yüz dolgusunun yanı sıra botoks da yaptırarak daha genç ve güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Dolgu ve botoksun etki süreleri farklılık göstermektedir. Botoks 3 ile 10 gün arasında kendini gösterirken, doldu işlemin ardından kendini hemen göstermekte ve bazı durumlarda 10 günü bulabilmektedir. Botoksu yenileme süresi 6 ay iken, dolgunun 2 yıla kadar çıkabilmektedir.

Botoks Sonrasında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Botoksu yaptırmış olduğunun estetik cerrahınız ne kadar iyi olursa olsun; işlem sonrasında sizin de dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır: işlemden bir ya da birkaç gün sonra hamam ve sauna gibi sıcak olan yerlere gitmeyin. İlk bir hafta cilt bakımı ve kaş aldırma gibi işlemleri yaptırmayın. İlk hafta enfeksiyon riskinden dolayı deniz ve havuza gitmeyin. Birkaç gün makyaj malzemelerinden uzak durun.

Dikkat edilecek olan bazı küçük ayrıntılar, işlemden sonra sizin sıkıntısız günler geçirmenizi sağlayacaktır. Operasyondan önce botoks öncesi sonrası resimlerinizi çekmeyi unutmayın. Böylelikle aradaki farkı görebilirsiniz.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL