Botoks Nerede Yapılır? Bu Yazıyı Okumadan Botoks Yaptırmayın

Son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen yüzdeki kırışıklıklardan kurtulma yöntemi botokstur. Bu yöntem sayesinde birçok bayan istemediği, kendini rahatsız eden kötü görüntülerden kurtulmaktadır. Botoks nasıl yapılır? Devamlı hareket halinde olan yüz kaslarımız zaman içinde bazı çizgilerle bizi rahatsız eder. Bu kasların uçlarında bulunan sinirlere ince uçlu iğne ile girilir ve kaslara sinyal göndermesi engellenir.

Bu işlemin uzman kişi tarafından temiz bir poliklinik de yapılması gerekir. Oldukça az zaman alan bu cerrahi müdahalenin bilirkişi tarafından hijyenik bir ortamda yapılması gerekir. Böyle olunca istenilen sonuca ulaşılır ve herhangi bir komplikasyonla karşılaşılmaz. İşlemin yenilenme süresi size bildirildiğinde yine aynı yere gitmenizde büyük bir önem vardır. Böylelikle yapılan işlemin arkasında duran uzman kişiyi devamlı yanınızda bulabilirsiniz.

Botoks Fiyatları Nasıldır?

Botoks fiyatları; yaptırılacak olan bölgeye, botoks sayısına göre değişebileceği gibi gidilen kliniğe ve doktora göre de değişkenlik gösterebilir. İlk önce yapılması gereken bir doktor kontrolünden geçmek olmalıdır. Doktorun tavsiye edeceği ve sizin beklentilerinizin neler olduğu yönünde konuşma yapıldıktan sonra fiyat ortaya çıkacaktır. Göz çevreniz, alın, dudak çevresi ve boyundaki kırışıklıkların derecesi belirlenir.

Bazı yerlerde botoks kampanya ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda birkaç yerinize yapılacak olan botokslar size indirimli yansıtılır. Bu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Doktor kontrolünde olan yerlerde bu işlemi yaptırmanız en doğru hareket olacaktır. Farklı yerlerden fiyat alabilirsiniz. Yüzde yapılacak botoks işlemlerinin maliyeti az iken, dolgu ile birlikte yaptırmak isterseniz fiyatta artış olacağını söyleyebiliriz.

Botoks Hangi Yaşlarda Yaptırılmalıdır?

Botoks yaptırmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Yüz mimiklerini sıklıkla kullanan kişilerde kırışıklıklar daha çabuk oluşabilir. Genetik olarak da erken yaşlarda çizgilerimiz artabilir. Ya da kullanmış olduğumuz kötü alışkanlıklar cildimizde problemlere yol açabilir. Bazı bayanlarda menopozla birlikte hormonların eskisi gibi çalışmamasından dolayı kırışıklıklar oluşurken, bazılarında genç yaşlarda bu sorunla karşılaşılabilir.

Kendimizde yorgun bir yüz, göz çevremizde çizgiler, gözaltında torbalar ve morarma gibi can sıkıcı durumlar gördüğümüzde botoksa başvurabiliriz. Bunun için yaşımız genç de olabilir. Hatta böylelikle küçük çizgilerin erken müdahalelerle derin çizgi halini almasını da engellemiş oluruz. Güzellik konusunda yapılacaklar aslında sağlıklı bir yüz için yapılması gerekenlerdir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL