Botoks Ne Kadar Etkili? Bilinen Yanlışlardan Sakının

Yüzdeki kırışıklıklar ve istenmeyen görüntüler botoks yöntemi ile giderilebilmektedir. Zaman içerisinde göz çevresinde oluşmuş olan çizgiler, kaşların düşmesi ve alındaki çizgiler o bölgelerde bulunan sinir uçlarının kaslara gönderdikleri sinyalleri engellemek için bu yöntem uygulanmaktadır. Hareket halinde olan yüz kasları fazla kullanıldıkları zamanlarda çizgiler oluşturabilir. Botoksla kaslarda bulunan sinir uçlarına müdahale yapılır ve geçici süreliğine kırışıklık engellenmiş olunur.

Vücudumuzdaki hücreler zaman içerisinde kendini yenilediği için botoksun etkisi de böylelikle kaybolmaktadır. Yenilenen hücrelerdeki sinir uçları kaslara sinyal gönderir ve kırışıklıklar tekrar kendini göstermiş olur. Bu süre 6 ay ile 2 yıl arasındadır. Süre sonunda işlemin tekrar edilmesi gerekmektedir. Yani uygulanmış olan bu cerrahi müdahale ile kırışıklıklar tamamen yok olmaz. Geçici bir süreliğine durdurulmuş olunur.

Botoks Hakkında Söylenen Yanlışlar

Botoks nasıl yapılır? Sorusunu cevaplarken, sinir uçlarına müdahale edildiğinden bahsetmiştik. Bu yapılan işlem uzun değil oldukça kısa zamanda yapılmaktadır. İşlemin ağrılı ve acılı olduğu konusu üzerinde söylenenler doğru değildir. Çok küçük uçlu iğnelerle yapılan bu işlem hiçbir şekilde acı vermemektedir. Yan etkilerinin olduğu da yanlış bir söylentidir. Doğru kişiler tarafından yapılan işlemlerin hiçbir yan etkisi yoktur.

Dolgu ile botoksun aynı yapılmadığı yanlış bir söylentidir. Tam aksine aynı anda ikisini de yaptırarak daha güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Cildimizdeki her bölgenin yapıları farklı olduğu için tekrar yenilenme zamanları da farklıdır. Bu süreleri uzmanınızdan bilgi alarak öğrenebilirsiniz. Botoksun etkisini çabuk kaybettiği yanlış bir söylentidir. İşlemden sonra tekrarlanmazsa eskisinden de kötü olacağına dair olan söylentiler doğru değildir. Aksine işlemi tekrar yaptırarak yaşlanma süresini uzatabilirsiniz.

Botoks İle Dolgu Aynı Şey Mi?

Botoks ile dolgu aynı şey değildir. Botoks ile göz çevresi kırışıklıkları tedavi ederken dolgu yöntemiyle derinleşmiş deformasyonları önlemiş olursunuz. İnce olan dudakları dudak dolgusu ile daha güzel bir hale getirirken, ağız çevresindeki kırışıklıkları deri altı dolgusu ile düzeltme durumu söz konusu olmaktadır.

Yüz dolgusu ile yüzümüzdeki bizi rahatsız eden görüntülerden kurtulabiliriz.  Kırışıklıkların ince ya da kalın olmasına bağlı olarak botoks ya da dolgu işlemleri yapılmaktadır. İki işlem aynı anda yapılarak daha kalıcı ve hoş bir görüntü elde edilebilinir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL