Botoks Ne İçin Yapılır? Doğru Bilinen 5 Yanlış

Bayanlar güzel bir görüntü elde etmek ve kendilerini iyi hissetmek için bazı yöntemlere başvurmaktadırlar. Bu yöntemlerden en çok bilineni ve uygulananı botoksdur. Bayanlar tarafından oldukça fazla tercih edilen bu yöntem erkekler tarafından da tercih edilmektedir. Erkeklerin yapıları gereğince yüz kasları ve derileri daha kalın olduğu için, kırışıklıkları da bayanlarda olduğu gibi genç yaşlarda ortaya çıkmaz. İlerleyen yaşlarda kendini gösterir.

Kirli hava, genetik etkenler, kullanılan kötü alışkanlıklar, stres ve ilerleyen yaşlarla birlikte bayanlarda oluşan kırışıklıklara uygulanan tıbbi müdahalenin adına botoks denilmektedir. Kötü görüntüyü engellemek ve yaşlanma hızını geriletmek için yapılan bir uygulamadır. Genç yaşlarda oluşan göz çevresindeki çizgiler tedavi edilirse, ilerleyen yaşlarda bu çizgilerin derinleşmesi engellenmiş olur. Yani yaşı genç olan birinin botoks yaptırması gayet doğru bir karardır.

Dudaklara Botoks Yaptırınca Çok Şiş Bir Dudak Oluşur

Bu yanlış bir söylentidir. Dudak botoksu ile dudak üstündeki çizgiler engellenir. Şişlik oluşmamaktadır. Ancak yanlış yapılan dolgu yöntemleri ile şiş bir dudak oluşur. Amaç çizgilerin giderilmesi ve isteniyorsa dolgu yapılarak biraz daha kalınlaşmasını sağlamaktır.

Botoks Acı Veren Ve Uzun Bir İşlemdir

Bu da yanlış bir söylentidir. İşlem çok ince uçlu iğnelerle yapılır. Bölgeye krem sürülerek uyuşturulur. Göz çevresindeki sinir uçlarının kaslara sinyal göndermesi engellenerek kırışıklıklar giderilir. Bu da uzman bir kişi tarafından 15 dakika gibi kısa bir sürede yapılır. Kişi günlük hayatına hemen geçebilir. Botoksun tam anlamıyla etkileşim göstermesi birkaç gün süreyi bulabilir.

Botoks Sıklıkla Yapılması Gerekir Yoksa Daha Kötü Olur

Yanlış bir söylentidir. Her bölgeye uygulanan botoks süreleri farklıdır. Bu süre sonunda kişi isterse tekrar yaptırabilir. Zaten alışkanlık haline geldiği için tekrar yaptırmak isteyecektir. Kendini iyi hissedeceği bir uygulamayı bayanlar hep yaptırmak isterler. Yaptırılmaz ise, kırışıklıklar belli bir zaman sonra tekrar kendini gösterecektir. Botoks yaptıranlar aynaya bakınca farkı göreceklerdir.

Botoks İnsan Sağlığına Zararlıdır Yan Etkileri Vardır

Yanlış bir söylentidir. İnsan sağlığına zarar veren hiçbir şey bu işlemde kullanılmamaktadır. Dozu iyi ayarlanan uygulamalarda sağlığa zararlı bir durumla karşılaşılmamaktadır. Botoks ilacı dozu uzman kişilerce doğru bir şekilde verilirse herhangi bir yan etkisi de yoktur. Yapmanız gereken doğru yeri ve doğru doktoru bulmak olmalıdır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL