Botoks İle Kaş Kaldırmak İyi Bir Yöntem Mi?

Kaşlar yüzümüzün bir ifadesi olarak önemli bir yere sahiptir. Yüz yüze yapılan ikili konuşmalarda da kaşlar ilk olarak karşıdaki kişinin dikkatini çekmektedir. İlerleyen yaşlarla birlikte kişilerin kaşlarındaki tüylerde azalma, kaşlardaki düşüklük insanlarda daha yaşlı bir görüntüye sebep olduğu için; özellikle bayanlar kaş kaldırma tekniklerinden yararlanmak isterler.

Birçok tekniğin arasından kaş kaldırma botoks yöntemi, hafif derecede düşük olan kaşlarda kullanılmaktadır. Botoksla kaş kaldırma kısa zaman içerisinde ve ameliyatsız yapılmakta olan bir yöntemdir. Uygulama sırasında düşük olan kaş, botoks enjeksiyonu kullanılarak olması gereken düzeye getirilir. Daha estetik bir görüntüye sahip olmak insanlara mutluluk verir.

Kaş Kaldırma Teknikleri Nelerdir?

Hafif düşük kaşlarda botoks teknikleri uygulanırken, kaşlardaki daha fazla oluşmuş düşüklerde kaş kaldırma ameliyatı uygulanması gerekmektedir. Daha etkili ve kalıcı çözümler yapılacak cerrahi müdahaleler ile giderilmesi gerekir. Kaş düşüklüğü sorunu olanlar; doktora gittiklerinde öncelikle kaşların ne kadar kaldırılması gerektiği konusu aydınlatılmalıdır. Çünkü yapılacak yönteme karar verilebilmesi için bu önemli bir unsurdur.

Kaş kaldırma estetiği sırasında kişinin yüzünde uygulanması gereken başka işlemler varsa onların da değerlendirilmeye alınması gerekir. Göz kapağı kaldırma, alındaki kırışıkların giderilmesi gibi işlemler kaş estetiği yaptıracak olan kişilerde hep birlikte ele alınması gereken bir konudur. Germe ile kaş kaldırma yöntemi; lokal anestezi ile yapılır ve kalıcı bir işlemdir. Diğer uygulanan bir yöntem de iple kaş kaldırmadır.

Hangi Yöntemi Kullanmak Gerekir?

Kaş kaldırma tekniklerinden hangisinin kullanılması gerektiği kaşın durumuyla alakalıdır. Az düşüklerde kullanılan bir yöntem olan botoks, daha fazla düşük olan kaşlarda kullanılması uygun değildir. Doktorun tavsiye edeceği yöntemi kullanmak en doğru harekettir. Kaş kaldırma fiyatları, yapılacak olan işleme göre de farklılık göstermektedir. Germe yöntemi ile kaş kaldırılacaksa öncelikle kaş şekilleri nasıl olacak diye bakılır ve kaşın üstünden kesik atılarak yukarıdaki deri ile birleştirilir.

İple kaş kaldırma yöntemi uygulanmaya gerek görülürse; saçların hizasından giriş yapılarak, iple düşen kaşların kafatasına askıya alınmasıyla gerçekleştirilen bir operasyondur. Kaş kaldırmanın haricinde bayanların sıklıkla karşılaştıkları bir durum da kaş tüylerinde azalma sorunudur. Kaş alma işlemlerinin doğru uygulanmaması ve ilerleyen yaşlarla birlikte bu sorun kadınları üzer. Bunun giderilmesi kaş ekimi ile mümkün olmaktadır. Kişi yüz yapısına uygun olan kaş şekilleri arasından seçim yapar ve kaş ekimi işlemi böylelikle başlamış olur.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL