Ben Çıkartma (Nevüs) Aldırma Ameliyatı Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yüzdeki benleri aldırma her ne kadar estetik açıdan yapıldığı düşünülse de kimi zaman ciddi sağlık problemleri yaşandığı için de yapılıyor. Ben aldırma ameliyatı farklı tekniklerde uygulanabilen bir yöntemdir. Lazerle ben aldırma yöntemi bizlere en mantıklısı geliyor olsa da aslında durum tam tersidir. Ben aldırma yöntemlerinden uzmanlar tarafından tavsiye edileni cerrahi müdahale ile yapılan yöntemdir. Bu yöntemle çıkarılan ben zarar görmeden patolojik teste alınabilir. Sağlığımız açısından önemli olan patolojik bulgular değerlendirilir ve çıkan sonuç diğer sağlık sorunlarınızın habercisi olabilir.

Ben Çıkartma (Nevüs) Aldırma Ameliyatı

Nevüs ameliyatı sonrasında gündelik hayatınıza kısa bir süre içerisinde dönebilirsiniz. Bu ameliyat lokal anestezi ile yapıldığı için sadece kesi bölgeniz uyutulacak bu da gündelik işlerinizi yapmanıza engel teşkil etmeyecektir. Kesi yapılan bölge ameliyat sonrası bir bant yardımı ile kapatıldıktan birkaç gün belki bir hafta sonra çıkarılacaktır. Güneş ışınlarından korumak için mutlaka güneş kremi kullanmanız gerekmektedir. Kremi doktorunuza danışarak almalısınız.

İçeriğini bilmediğiniz veya vücudunuza uygun olmayan kremleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Bunların yanı sıra solaryum gibi zararlı denecek ışınlarla uygulama yaptırıyorsanız bunlardan bir müddet uzak durmanız gerekecektir. Kesi yapılan bölge koruma altında iyileşme süreci geçirmek zorundadır. Aksi takdirde daha büyük sağlık sorunları ile baş başa kalabilirsiniz. Ben aldırma fiyatları kişiye, uygulama yapılacak alana, alınacak benin büyüklüğüne ve uygulama metoduna göre farklılık gösterecektir. Uzman bir doktor yardımıyla cildinize uygun metot ile sağlığınıza zarar vermeden yapılacak uygulamaya karar vermelisiniz.

Ben Aldırma Ameliyatı Sonrası

Plastik cerrahi ben aldırma sonrası olabildiğince güneş ışınlarından korunmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra kesi uygulanan bölge 2-3 gün boyunca su ile temas ettirilmemelidir. Kesi uygulanan bölge hassas bir şekilde korunmalı darbelere maruz kalmamalıdır. Doktorunuzla iletişim halinde kalarak patoloji sonucunuza göre bir yol belirlemeniz gerekmektedir.

Bu kararı asla tek başınıza vermemelisiniz. Alınacak ben içerisinde kanser riski taşınlar benlerden olabilir ve bunu bir uzman doktora muayene olarak bilebilirsiniz. Uygulama yaptıracağınız kurumu seçerken bakanlık onaylı ve uzman doktorlar tarafından idare ediliyor olmasına dikkat etmelisiniz. Merdiven altı diye tabir edilen mekanlara ve kişilere asla itibar etmemelisiniz. Benlerinizin estiğinizi bozuyor olması sizi ucuz ve uzman olmayan yerlere sürüklemesine izin vermesin.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL