Ben Aldırma Nedir? Ben Aldırma Fiyatları 2019-2020

Birçok insanın vücudunda ya da yüzünde pek çok ben bulunabilmektedir. Kimi zaman çok önemli olmayacak kadar küçük boyutlarda olan benler, bazen de kişileri rahatsız edecek kadar büyük, siyah ya da çıkıntılı olabilmektedir. Bu nedenle bu bölgelerde ben aldırma zorunlu hale gelebilmektedir. Ben aldırma; vücut ya da yüz bölgesinde bulunan, homojen görüntüsünden çıkıp,  farklı ebat ve renk değişikliğine uğrayan benlerin, cerrahi yöntemle ya da lazerle alınmasıdır.

Ben Aldırma Yöntemleri Nelerdir?

Basit gibi görünen ancak önem arz eden uygulamalardan biri olan ben aldırma; ameliyatla ya da ameliyatsız olarak uygulanmaktadır. İz kalma riski olsa da tercih edilmesi zorunlu olabilecek durumlarda uygulanan ameliyat durumunda bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Yüzdeki benleri aldırma yöntemlerinden biri olan cerrahi uygulama öncesi benlerin yapısına bakılmalı, uzman bir cerrah tarafından yapılan ameliyat sonrasında mutlaka benlerden alınan parçalar patolojiye gönderilerek, hastanın risk alması azaltılmalıdır.

Ameliyatsız yöntemler ise, radyo frekans ve elektkoter, krioterapi ve lazerle ben aldırma yöntemidir. Cerrahi yönteme nazaran daha az ağrılı ve daha kısa zamanda iyileşme sağlayan bu yöntem, bu yönleriyle daha fazla tercih edilmektedir.

Benler Neden Oluşur ve Kimler Risk Altındadır?

Benler, genetik yapıyla doğrudan alakalıdır. Kimi zaman doğuştan olan benlerin zamanla büyüme ve çoğalma riski olabilir. Özellikle açık ten göz ve cilt rengine sahip olan kişilerde bu risk artabilir.

Ayrıca güneş, benler için risk taşımaktadır. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan kişilerin, var olan benlerin sayısında çok daha fazla artış görünebilmektedir. Bunun için, özellikle bu fiziksel özellikte olan kişilerin güneş kremi olmadan dışarı çıkmaması gerekmektedir.

Ben Ameliyatı Riskli midir?

Benlerin bazı durumlarda estetik güzelliği bozması ya da sağlık açısından risk taşıyacak kadar şekil değiştirmesi nedeniyle ben aldırma ameliyatı yapılması zorunlu hale gelmektedir. Böylece ben alındıktan sonra patolojiye gönderilerek cilt kanserine karşı erken önlem de alınabilmektedir.

Ameliyatta kalıcı izler olabilmekte ancak, Plastik cerrahi ben ameliyatı sonrası ciddi oranda bu izler silinebilmektedir. Ben aldırma ameliyatı, uygulama yapılacak olan kliniklere göre farklılık gösterebilmektedir. 2019-2020 ben aldırma ameliyat fiyatları için kliniklerle birebir görüşme yapılması gerekmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL