Ben Aldırma İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Vücuttaki özellikle yüzdeki benler kişileri rahatsız edebilir. Görüntüyü bozduğunu düşünerek bireyin özgüveninin düşmesine neden olabilir. Bu nedenle ben aldırma son günlerde daha da popülarite kazandı. Ben aldırma ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplarını sizlerle paylaştık.

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

Ben aldırma cerrahi bir işlemdir ve cerrahlar tarafından yapılır. Bu nedenle işlemi yapan doktora, işlemin yapıldığı yere ve hastaneye göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Bu sebeple kesin olarak belli bir fiyattan söz etmek doğru olmaz. Operasyonu yaptırmayı düşündüğünüz yerden konu ile ilgili en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Lazerle Ben Aldırma Sonrası Kızarıklık Oluşur Mu?

İşlem lazer ile yapıldığı için kalıcı olacak şekilde herhangi bir kızarıklık oluşmaz. Operasyondan sonra bölgede kabuk meydana gelir. Bu kabuk zaman içinde düşer ve yerinde bir miktar kızarıklık olabilir. Bu kızarıklık da zaman içerisinde geçecektir.

Ben Aldırma İzi Ne Zaman Geçer?

Operasyondan sonra oluşabilecek iz duruma göre 3 ay ve 6 ay arasında geçer. Tamamen fark edilemez olması için yaklaşık 1 yıl süre geçmesi gerekmektedir.

Ben Aldırma İşlemi Yapılan Yerlere Dövme, Lazer Epilasyon ya da Solaryum Yaptırılabilir mi?

Cerrahi operasyondan sonra tam iyileşme 1 yıl sonra gerçekleştiği için dövme 1 yıl sonra yaptırılabilir. Lazer epilasyon için ise 1-2 ay beklemek yeterlidir. Solaryum sağlıklı ciltlere bile önerilmeyen zararlı bir uygulama olduğu için hiçbir zaman yaptırılması önerilmez.

Et Beni ve Ben Arasındaki Fark Nedir?

Benler melanin denilen bir pigmentin ciltte birikmesi ile oluşan izlerdir ve kabarık değillerdir. Et benleri ise cilt yüzeyinden kabarık saplı veya sapsız oluşumlardır.

Kırmızı Benler Zararlı mıdır? Bu Benler Aldırılabilir mi?

Aniden ve çok sayıda ortaya çıkan kırmızı benler konusunda mutlaka bir uzmana başvurmak gerekiyor. Kırmızı benler lazer ile aldırılabilir.

Ben Aldırma İşleminde Dikiş Kullanılır Mı?

Eğer işlem cerrahi olarak yapılmışsa dikiş atılması gerekir. Ancak lazerle uygulanan tedavilerde dikiş gerekmez.

Ben Alımı Sonrası Pansuman Nasıl Yapılır?

Ben alımı işlemi cerrahi olarak da yapılsa lazer ile de yapılsa herhangi bir pansuman bakımı gerektirmez. Yani bölgeye pansuman yapmaya gerek yoktur.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL