Ben Aldırma İle İlgili Bunları Biliyor musunuz?

Ben, vücutta ya da yüzde bulunan pigmentlerin renk değiştirerek kümeleşmesi sonucu oluşan ve basit gibi görünse de, bazen alınmadığı takdirde hayati riskler taşıyan bir oluşumdur. Benler hakkında bazı konuların bilinmesi gerekmektedir. Ben aldırma sıklıkla düşünülen bir işlem olarak karşımıza çıkar.

Benler Neden Oluşur?

Tam olarak sebebi bilinmese de vücutta bulunan benlerin genetik olduğu ve özellikle açık ten rengine sahip olan kişilerde daha fazla görüldüğü bilinmektedir. Doğumla birlikte olan bazı küçük benler ise, güneşin zararlı ışınlarını alan ciltte büyümeye ve cilt kanseri riskine neden olabilmektedir. Bu durumda ben aldırma kaçınılmaz hale gelmektedir.

Benler Ne zaman Aldırılmalıdır?

Özellikle yüzde bulunan çıkıntılı, büyük ya da üstünde kıl olan benler kişileri oldukça rahatsız edebilmektedir. Hatta kişilerin sosyal ve iş yaşamını dahi olumsuz etkileyebilmektedir. Kimi zaman ise ailesinde kanser riski taşıyan kişiler olabilir. Bu durumlarda yüzdeki benleri aldırma zorunlu olabilmektedir.

Risk Taşıyan Benlerin Yapısı Nasıldır?

Cilt kanseri riski taşıyan benler;

  • Asimetrik yapıda,
  • Sınırları belirgin olmayan,
  • Rengi zamanla koyulaşan,
  • Çapı hızla büyüyen ve
  • Üstü kabarık yapıda olan benlerdir.

Ben Aldırırken Acı Hissi Olur mu?

Cerrahi müdahale ile yapılan ben aldırmada lokal anestezi uygulandığı için acı duyulmaz. Lazerle ben aldırma yönteminde ise, uygulama yapılacak yere uyuşturucu özelliği olan krem sürerek acı hissi oluşmaması sağlanabilir.

Ben Aldırma Sonrası İz Olur mu?

Ben aldırma, ameliyat ile yapılıyorsa, iz kalması muhtemeldir. Ancak, cerrahi müdahale ile alınan benlerin izlerinin tamamen silinmesi mümkündür. Plastik cerrahi ben aldırma sonrası uygulanan ve izlerin kalıcı olarak yok olmasını sağlayan bir uygulamadır.

Benleri Aldırmanın İyileşme Süresi Nedir?

Ben alındığı anda altında bir kabuk oluşur. Yaklaşık olarak 1 ya da 2 hafta içerisinde kabuk düşer. Genel olarak tamamen iyileşme süresi yaklaşık 2 haftadır. Lazerle olan ben aldırmada bu süreç daha da kısalabilmektedir

Ben Aldırma Fiyatları Nelerdir?

Ben aldırma fiyatları, uygulamanın tekniği ve yapılacak kliniğe göre değişiklikler göstermektedir. Benler, küçük gibi görünse de doğru teşhis ve tedavi edilmediği zaman büyük sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle öncelik fiyat değil, kliniğin tam donanımlı olması ve uygulamayı uzman hekimin yapmasıdır.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL