Aşırı Terlemeye Karşı Botoks Tedavisi

Günümüzde pek çok nedene bağlı olarak aşırı terleme durumu her dört kişiden birinde görülmektedir. Terleme dediğimiz durum fiziksel aktivite ile ya da hava sıcaklığının yükselmesi ile vücut ısısın artması neticesinde ortaya çıkmaktadır. Terleme durumu bu gibi durumlarda tüm vücutta kendisini gösterebildiği gibi daha çok göğüs ve sırt bölgelerinde yoğun bir şekilde kendisini gösterir. Yani terleme nedenleri bünye ile alakalı olabileceği gibi hava şartları ve fiziksel aktiviteler ile ilgili de olabilmektedir.

Botoks ile 10 dakikada aşırı terleme derdine son

Koltuk altı ve kasıklarda ergenlikle beraber ter bezleri daha çok harekete geçer. Bu bölgelerde meydana gelen terleme vücudun diğer bölgelerine nazaran daha keskin kokulu olabilmektedir. Her ne kadar vücut sağlığı açısından terlemenin faydaları çok olsa da toplumda etkileri elbette pek de iyi değildir. Özellikle gündelik yaşamda fiziki aktiviteler ve stresle beraber gelen aşırı terleme durumu kişinin sosyal yaşantısını olumsuz etkilemektedir.

Sosyal yaşantıda aşırı terlemek hem sağlığı hem de kişiler arası ilişkileri ciddi bir şekilde bozmaktadır. Özellikle fiziki aktivitesi yoğun olan kişiler terlemenin önüne geçme adına sürekli duş almak, deodorant, parfüm kullanmak zorunda kalıyorlar. Ancak bunlar maalesef geçici çözüm olarak kalıyor. Aşırı terleme gibi durumlardan kurtulmak amacı ile her gün yüz binlerce insan terleme tedavisi yöntemleri için sağlık merkezlerine başvuruyorlar.

Kolay ve kesin çözüm sunan uygulama

Terleme tedavisi için ise özellikle son yıllarda en çok başvurulan yöntem ise botoks olmaktadır. Yapılacak işlem ile avuç içi, koltuk altı ve ayak tabanlarına botoks iğne uygulanmaktadır. Bu sayede aşırı terleme durumunu 6 ila 9 ay arasında engellemek mümkün olabilmektedir. Bu yöntemin tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir tanesi uygulama kolaylığıdır.

Tüm bunların yanında botoks tedavisi oldukça kısa bir işlem olarak da dikkat çekmektedir. Ortalama 10 dakikalık bir işlem ile aşırı terleme sorunundan hızla kurtulmak mümkündür.  Botoks ile sonsuza kadar olmasa da uzun vadede kişi terleme sorunundan kurtularak rahat eder. Kişi botoks tedavisi sayesinde terleme sorunundan kurtulduğu gibi sosyal yaşantısında da büyük bir rahatlama yaşamakta ve hayatına ter sorunu ile uğraşmadan devam etmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL