Aşırı Kilo Kaybı Sonrası Karın Germe Ameliyatı İçin Bilmemiz Gerekenler

Aşırı kilolu kişilerin uzun süreli diyet ve egzersizleri sonucu verdikleri kilonun ardından geriye sarkmış bir deri fazlalığı kalır. Bu fazla derinin doğal yollar ile ortadan kaldırılması pek mümkün değildir. Bu durumda kişilere karın germe ameliyatı, Abdominoplasti uygulanır. Bunun yanında hamilelik sonrası veya tüp mide ameliyatı sonrası da karın ve bel bölgesinde meydana gelen deformasyonlardan dolayı bu ameliyata gerek duyulabilir.

Aşırı kilo kaybı dışında farklı sebeplerden deformasyonlar için de Abdominoplasti uygulanabilir. Bazı durumlarda liposuction ile birlikte uygulanması söz konusu olur. Genel olarak bu ameliyat için kişinin ideal kilosuna ulaşması gereklidir. Kilonun sabit kalması önemlidir çünkü tekrar deformasyonlar oluşabilir. Bu durumda düzeltme ameliyatlarına gerek duyulabilir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Kilo alma, doğum veya zamanın etkileri sonucu vücutta hiç istemesek de, özellikle karın ve bel bölgesinde bir yağlanma, kalınlaşma meydana gelir. Kilo kaybedilince de vücut normal kilosuna kavuşsa bile, sarkan derilerden dolayı formuna kavuşamaz. Bu durumda karın estetiği açısından cerrahi gerekli olur.

Her cerrahi operasyonda olduğu gibi karın germe içinde riskler söz konusudur. Ameliyat kararı alınmadan önce avantajlar ve dezavantajlar incelenmelidir. İyileşme süreci oldukça uzun sürmektedir. Etkilerini tam olarak göstermesi de bir yılı bulmaktadır.  Ameliyat sonrası karşı karşıya kalınabilecek komplikasyonlar iyi değerlendirilmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatları çok yönlü ve uzun süren, büyük cerrahi operasyonlardır. Acılı, ağrılı, zor bir süreç olsa da ameliyat sonrası karın ve bel bölgesi istenilen şekle kavuşur. Alınan fazla deri ile birlikte kilo kaybı da ortaya çıkar. Liposuction uygulaması da yapılmışsa, büyük bir kilo ve görüntü farklılığı oluşur. Karın germe sonrası hastalar için inanılmaz bir değişikliktir.

Ameliyat sonrası kalıcı bir iz söz konusudur. İlk bir iki gün ağrılı geçecektir. Direnler bir hafta kadar kalacaktır. Yaklaşık bir iki ay ağır işler ve aktivitelere ara vermek gerekebilir. Ameliyat sonrası etkilerin ortadan kalkması altı ayı bulur. Ancak karın ve bel bölgelerinde meydana gelen değişiklik ve bunun yanında ekstra kilo kaybı büyük bir moral kaynağı olacaktır. Hasta yüksek motivasyon ile günlük rutinlerine dönecektir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL