Meme Estetiği

Oranlarınızı mükemmelleştirin.
Meme estetiği ile farklı boyutlarda, daha şekilli göğüslere sahip olabilirsiniz.

Formu Doldurun Sizi Arayalım

[wpforms id=”2722″ title=”false” description=”false”]

Meme Estetiği

Oranlarınızı mükemmelleştirin.
Meme estetiği ile farklı boyutlarda, daha şekilli göğüslere sahip olabilirsiniz.

Formu Doldurun Sizi Arayalım

[wpforms id=”2722″ title=”false” description=”false”]
Trioklinik Hakkında

Hakkımızda

Trioklinik olarak; çağdaş, güncel tedavi yöntemlerini uygulayan, teknolojiyi yakından takip eden ve son teknolojiye sahip araçları kullanan uzman kadrosuyla, bireye özel hizmetler sunan bir anlayışı benimsemiş Estetik ve Cerrahi Merkezidir.

Nitelikli, dinamik ve alanlarında uzman doktorlarımız, Estetisyenlerimiz ve tüm ekip arkadaşlarımızla, sizleri dinleyerek ihtiyaçlarınızı belirleyip daha sağlıklı, daha bakımlı, estetik açıdan daha mutlu olmanızı sağlayan bir hizmet sunmaktayız.

Neden Meme Estetiği?

Dolgun, dik ve şekilli göğüs, kadın güzelliğinin en önemli faktörlerinden biridir. Yapısal ya da gelişimsel faktörler nedeniyle göğüslerin istenilenden daha küçük, daha büyük ya da sarkmış olması, kadınların yaşam kalitesini düşüren psikolojik sorunlara sebebiyet verebilir. Yaşlanmaya bağlı olarak göğüs dokusunun yer çekimine yenik düşmesi ve buna bağlı olarak göğüslerin sarkması kaçınılmazdır. Kadınların hayatlarının çeşitli dönemlerinde etkisini gösteren;

  • Hormonal değişiklikler,
  • Genetik faktörler,
  • Kilo alma ya da verme,
  • Hamilelik ve emzirme

Göğüs dokusunun formunu kaybetmesine ve göğüslerde aşırı büyümesine ya da sarkmasına yol açabilir. Meme estetiği ameliyatları, meme dokusundaki istenmeyen değişikliklerin ve form bozukluklarının ortadan kaldırılmasını sağladığı gibi istenen forma kavuşturulmasını amaçlar. Göğüs dokusunun zaman içerisinde formunu kaybetmesi durumunda, kimi zaman göğüs ucunda da genişleme görülebilir. Bu durumda ameliyat esnasında göğüs ucu boyutları da küçültülebilir.

Sizler için Neler Yapıyoruz?

Meme Küçültme

Büyük göğüsler, yer çekiminin etkisi ile şeklini kaybettiği gibi sarkmalara neden olur. Daha büyük, hantal ve yaşlı bir görünüme sebebiyet verir. Ayrıca, boyun, sırt ve omuz ağrılarına, zamanla omurgalarda kalıcı bozukluklara neden olur. Bu tip durumlarda göğüs küçültme operasyonu şarttır. Göğüslerin vücuda orantılı bir şekilde küçültülmesi gerekmektedir. Bu operasyon sayesinde göğüsleriniz dikleşir ve şekle kavuşur.

Meme Büyütme

Meme büyütme operasyonlarında, silikon yapıdaki göğüs protezleri aracılığıyla memelerin hacmi artırılır. Amaç, sadece memelerin büyümesini sağlamak değil, aynı zamanda şekillendirmektir. Uygulanacak protezin seçiminde, beklentilerin yanı sıra vücudun ve meme kafesinin anatomik yapısı ile cilt yapısı gibi faktörler de göz önüne alınır.

Meme Dikleştirme

Sarkmış memelerin tekrar dik bir konuma getirilmesi için yapılan cerrahi işleme göğüs dikleştirme operasyonu denir. Bu operasyonda göğüs başları olması gereken yere taşınır, göğüs dokusu şekillendirilir ve deri fazlası çıkartılır.

Meme Estetiği ile İlgili Sizden Gelen Sorular

Meme Küçültme

[cq_vc_accordion accordionstyle=”style2″ contentcolor=”#333333″ contentbg=”#f5f5f5″ titlepadding2=”10px” titlecolor=”#2c50a9″ titlebg=”#ffffff” titlehovercolor=”#ffffff” titlehoverbg=”#13a89e” withborder=”withBorder” withbordercolor=”#f7f7f7″][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Ameliyatın sonrası oluşabilecek sıkıntılar var mı? Ameliyat sonrası çok iz olur mu?”]Ameliyat sonrası kanama, enfeksiyon ve yara yerlerinde ayrışma gibi durumlar nadir de olsa ortaya çıkabilir. Bu durumun değerlendirilmesini ameliyat öncesi doktorunuz, yaptığı muayenede ortaya koyacaktır. Diğer meme estetiği ameliyatlarına oranla kalan izler daha fazla olabilir ama ilk altı ay yara iyileşmesine yardımcı ilaçlarla daha az iz bırakılması sağlanmaktadır.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Emzirmede problem yaşar mıyım?”]Meme başının meme kanallarından ayrılmadığı tekniklerde emzirme de sıkıntı yaşanması beklenmemektedir. Nadir de olsa kanalların korunduğu tekniklerde ameliyat sonrası dönemde meme başı dolaşımın kaybolduğu durumlar ortaya çıkabilir böyle bir durumda emzirme problemi ortaya çıkabilir.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Ne kadar küçültme yapılıyor? Tekrar büyüme olur mu?”]Yapılan tekniğe bağlı olarak ve hastanın istekleri değerlendirilerek küçültme işlemi yapılır. Ameliyat sonrası dönemde kilo alımına bağlı büyüme olabilir. Hamilelik sonrası büyüklük kalabilir.[/cq_vc_accordion_item][/cq_vc_accordion]

Meme Dikleştirme (Mastopeksi)

[cq_vc_accordion accordionstyle=”style2″ contentcolor=”#333333″ contentbg=”#f5f5f5″ titlepadding2=”10px” titlecolor=”#2c50a9″ titlebg=”#ffffff” titlehovercolor=”#ffffff” titlehoverbg=”#13a89e” withborder=”withBorder” withbordercolor=”#f7f7f7″][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Ameliyat sonrası dönemde meme kanserine neden olabilir mi?”]Meme dikleştirme ve küçültme ameliyatlarının neden olduğu bir bilgi yoktur ameliyat sonrası bağımsız olarak gelişebilir. Belli bir yaştan sonra meme kanserine yönelik taramaları kadın hastalarımıza önerilmekle beraber ilk muayene sonrasında gerek görülürse ameliyat öncesi ultrason ve mamografi tetkikleri ile değerlendirilme istenebilir.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Hamilelik ve emzirme ile ilgili sıkıntı yaşanır mı?”]Her iki durum için engel teşkil eden bir durum yoktur fakat hamilelik planlanıyorsa yara iyileşmesinin devam ettiği ilk altı ay içinde olmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Meme başında duyu kaybı olur mu?”]Ameliyat sonrası dönemde duyu kaybı görülmekle beraber ilk aylar içinde normale dönmesi beklenmektedir. Kalıcı his kaybı nadir görülmektedir.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Hangi teknik kullanılacak? Çok iz kalır mı?”]Meme dikleştirme ameliyatı için tanımlanmış çeşitli teknikler vardır. Hangi tekniğin size uygun olduğunu yapılan ölçümler sonucu doktorunuza danışarak öğrenebilirsiniz. Yapılan tekniğe bağlı olarak izler sadece meme başı etrafında olabileceği gibi elde edilmek istenilen en iyi sonuç için İ veya ters T şeklinde yara izleri kalabilmektedir. Yara izi belirginliği kişisel farklılık göstermekle beraber yara bakımı ile en aza indirilmektedir.[/cq_vc_accordion_item][/cq_vc_accordion]

Meme Büyütme

[cq_vc_accordion accordionstyle=”style2″ contentcolor=”#333333″ contentbg=”#f5f5f5″ titlepadding2=”10px” titlecolor=”#2c50a9″ titlebg=”#ffffff” titlehovercolor=”#ffffff” titlehoverbg=”#13a89e” withborder=”withBorder” withbordercolor=”#f7f7f7″][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Ameliyat sonrası hamile kalabilir miyim? Çocuk emzirme de sıkıntı yaşar mıyım?”]Yara iyileşmesi ilk altı ay süresince devam ettiği için hamile kalınması, meme dokusundaki değişikliğin bırakacağı şekil bozukluğu tahmin edilemeyeceğinden önerilmez. Kas altı veya meme dokusunun altına konan implantın süt vermeye etkisi olmadığı düşünülmektedir.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”İmplantı değiştirmem gerekiyor mu?”]Şu an ki bilgilerimizle son teknoloji ile üretilen implantların değiştirilmesi önerilmemekle birlikte yaşlanma, kilo alıp-verme, meme dokusunda sarkma gibi durumlarda meme implantı dışardan fark edilir hale gelirse yapılacak yeniden şekillendirme ve toparlanma ameliyatlarında implant değişimi hastaya önerilmektedir.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”Ameliyat sonrası bir sıkıntı yaşar mıyım? Silikon patlar mı? Protez söner mi?”]Her ameliyatın riskleri vardır. Ameliyat öncesi yapılan hazırlıklar ve ameliyat sırasında dikkatli çalışmalar bu riskleri en aza indirmeye yöneliktir. Kısa dönemde ortaya çıkabilecek sorunlar hasta-hekim uyumuyla kolayca ortadan çıkabilecek sıkıntılardır. Konulan implantın son teknolojik gelişmeler sonucunda dışarıdan delici veya kesi alet ile yaralanmaması dışında patlaması veya vücuda sızması beklenmemektedir. Böyle bir durum varlığında vücuda zarar vermediği düşünülmesi rağmen tamamen çıkarılması veya değiştirilmesi önerilmektedir.

Vücuda dışarıdan bir yabancı cisim konulduğu için vücudun aşırı cevap ile reddetme diyebileceğimiz kapsül kontrak türü özellikle ilk altı ay içinde % 3-5 oranında ortaya çıkabilir. Memede ağrı ve şekil bozukluğuna neden olan bu durumda implantın değiştirilmesi veya tamamen çıkarılması gerekebilir.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”İmplant memeye nereden nasıl konur?”]Yapılan meme muayenesi sonrası implant meme bezinin altına veya göğüs kasının arkasına koyulacak implantın büyüklüğüne bağlı olarak meme başı etrafından, meme altından, koltuk altı çizgisinden yapılan kesi ile konulabilir. Kişisel fikrimi beyan etmek isterim ki doktorunuzun deneyimine bırakılması gereken bir noktadır.[/cq_vc_accordion_item][cq_vc_accordion_item accordiontitle=”İmplant içeriği nedir? İmplant tercihi nasıl yapılır? İstediğim büyüklükte konur mu?”]Teknolojik gelişmeler ve deneyimler sonucunda günümüzde silikon dolgulu ve salin (tuzlu su) içerikli implantlar kullanılmaktadır. Silikon dolgulu implant kullanımı meme dokusuna yakınlığı nedeniyle daha fazla tercih edilmektedir. Ameliyat öncesi yapılan meme muayenesi sonucunda yuvarlak veya anatomik (damla) şekilli implant tercihi doktorun deneyimine bağlı seçilmekle beraber meme dokusu az olan hastalarda ve memenin üst bölgesinde dolgunluk oluşturmak amacıyla anatomik silikon uygulaması ön plana çıkmaktadır. Vücut hatlarına uygunluk, hasta istediği ve doktor deneyimi meme implantının büyüklüğünü belirlemede etkilidir.[/cq_vc_accordion_item][/cq_vc_accordion]