Altın İğne Nedir? Altın iğne ciltte nerelere uygulanır?

Altın İğne; Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans sistemi olarak da tanımlanan teknoloji sayesinde altın uçlu iğneler ile vücudu gençleştirme metodudur. Son zamanlarda özellikle geliştirilmiş yeni bir teknolojidir. Bu sistem sayesinde uçlarda minik çoklu altın iğne olduğu başlık ile radyofrekans ünitesi sayesinde enerji üretilerek vücuda uygulanır. Vücutta yer alan hasarlı veya problemli bölgelere uyarılar yaparak onarımlarda bulunulur.

Altın İğne Kullanım Alanları

Sivilce izleri, ameliyat izleri, cilt sarkmaları, çatlak, cilt tonunun eşitlenmesi, yara sonrası kalan iz, lekeler, dekolte problemleri, aktif akne tedavisi, koltuk altı terlemesinde, yaşlanma çizgileri, kırışıklık tedavisi, elastikiyet kaybı, gözenek genişliği gibi rahatsızlıklarda başvurulabilir.

Altın İğne Tedavi Detayları nelerdir?

Radyofrekans enerjisi, altın iğne yardımıyla, uygulanan bölgenin alt tabakalarına iletilmektedir. Radyofrekans enerjisi cilt altını yaklaşık 65 dereceye kadar ısıtır. İletilen bu enerji dokularda ısınma ve titreşim oluşturur. Oluşan enerji ile deri altındaki hücrelerde yeni kollajen üretimi ve problemli olan kollajenin onarılmasını sağlarlar. Bu sayede cilt gençleştirme operasyonu başlatılarak, ciltte parlak ve gergin bir doku oluşumu beklenir.

Altın İğne Tedavisinde Seans Sayısı nedir?

Fraksiyonel radyofrekans yöntemi ile 3-5 seansta bölgeler harekete geçirilebilir. 4-7 hafta aralıklarla yapılması tavsiye edilmektedir.

Altın İğneli Fraksiyonel Radyofrekans Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Fraksiyonel radyofrekans 3-6 seans yapılabilir.

Altın İğne Uygulaması Sonrasında Neler Yaşanır?

Uygulamaya bağlı olarak, cilt bölgesinde ufak bir kızarıklık veya şişkinlikler görülebilir. Çoğunlukla ertesi gün normale döner. Ciltte kuruluk hissedilecek olursa, nemlendirici krem uygulaması ile bölge rahatlatılabilir.

Altın İğne En Büyük Avantajı Nedir?

Ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarından en çok popüler olanını deneyerek güzelleşebilirsiniz. Uygulamalar genellikle 30-45 dakika sürer ve çok pratiktir. Hasta uygulamanın ardından, normal yaşamına hemen dönebilir ve ertesi gün işlerine devam edebilir. İlk yapılan seanstan itibaren etki kendisini göstermeye başlar. Uygulama sonrasında cilt altında onarım devam eder. Ciltteki canlanma ve enerji gün aşırı daha fazla hissedilir hale gelir. Kadın ile erkek, tüm cilt tiplerinde ve renklerinde etkilidir.

Altın İğnenin Diğer Fraksiyonel Radyofrekanslardan Farkı Nedir?

Altın iğne ile uygulanacak güç bütün halinde değil, sıra sıra birçok küçük noktadan cilde uygulanmaktadır. Böylece aradaki sağlam dokular sayesinde hasarın daha az olması amaçlanmaktadır. Mikro iğneler ile cildin direkt içine enerji akımını verilir. Bu aşama tüm iğne boyunca değil, iğnenin ucundan verilir. Bu sayede daha az hasar ile daha güzel sonuçlar alınmaktadır.

Altın İğne Uygulamasının Fiyatları Ücretleri Nasıldır?

Farklı merkezlerde ya da doktorlarda farklılık gösterebilmektedir. Bölgeye ve hastanın durumuna göre değişiklik gösteren fiyatlar, doktorla görüşme esnasında mümkün hale gelebilmektedir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL