Adım Adım Botoks

Botoks yapılmadan önce bir araştırma ile bireyin botoks durumunda önerilmeyen ilaçları kullanıp kullanılmadığına bakılır. Mesela devamlı aspirin kullanan bireylerde kan akışı hızlanıp kanama artacağı için bu durum şiş ve morlukların daha çok olmasına sebep olabilir.

Botoks toz halinde şişenin içinde beklemektedir ve kullanılmadan önce sulandırılarak en sık kırışıklığın altındaki kaslı bölgeye uygulanır. Bu uygulama yaklaşık 10 dk sürmekte, birey aynı gün hayatına devam edebilmektedir. Botoks ağrısız ve ameliyatsız bir işlem olmakla birlikte buz ve uyuşturcu krem eşliğinde yapılması durumunda oldukça rahat ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Fakat kalıcı bir yöntem değildir ve ancak 6 ay gibi bir süre geçerliliğine devam etmektedir. Daha sonrasında yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda botokslu bölge tekrar eski haline dönecektir.

Özel Botoks Uygulamaları

Botoks uygulamaları genellikle yaşlılık çizgileri olarak bilinen kaz ayakları ve kaş çevresi için yapılsa da terleme bozukluğu gibi durumlarda da tercih edilmektedir. Burun kaldırma işleminde de tercih edilmektedir.

Alın bölgesi, kaş arasındaki kırışıklıklar, göz çevresi ve göz altı, boyun bölgesinde bulunan kırışıklıklar, çene kırışıklıkları, ağız kenarı ve üst dudak üzerindeki kırışıklıklar en çok tercih edilen bölgelerdir.

Neden Botoks Tercih Ediliyor?

Geçmişte daha çok TV ünlüleri üzerinden duyduğumuz botoks kelimesi, günümüzde halktan insanların ağzında da sıklıkla dolaşmaktadır. Genel olarak güzelliği artırmak, ilerleyen yaş sebebiyle yüze oturan kaz ayaklarını, kırışıklıkları silmek için sıklıkla kullanılsa da sağlık sorunlarının çözümünde de önem arz etmektedir. Mesela göz çevresindeki kaslarda oluşan gevşeme nedeniyle bireylerde göz kapağı düşüklüğü meydana gelebilmektedir. Bu durum sağlık açısından problem arz ettiği için botoks tedavisi ile çözüme ulaştırılabilmektedir. Kimilerince abartılarak kullanılsa da “Çoğu zarar azı karar” ilkesince hareket edilirse vücudun doğal yapısını bozmadan fayda sağlamaktadır.

Botoks ile Güzellik

İlerleyen yaşın getirileri olan “yılların yorgunluğu” olarak nitelendirilse de sıklıkla “duruş şeklinin yüze oturması” olarak adlandırılabilecek çizgilerin kimi zaman bizleri rahatsız ettiği olabiliyor. Bu durum zamanla özgüvende düşüş, yaşlanmışlık hissi, utanma gibi durumları meydana getirebiliyor. Bu gibi durumlarda kendimizi kötü hissetmek yerine teknolojinin getirisi olan ve ağrısız, sızısız, ameliyatsız olarak yapılan Botoks uygulamalarını tercih edebiliriz. Botoks ilacı uygulaması zaten güzel olan cildinizin yeniden kendine gelmesi olarak da düşünülebilir.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL