2020’nin yeni estetik modası Gamze Yapma

Gamze, insanların yüzüne sempatik bir görüntü katar. Kadınlar tarafından daha çok tercih edilen gamzeler doğuştan herkese nasip olmuyor. Bazı anlayışa göre gamzeli doğmak şansın göstergesidir.  Çekici ve sempatik bir görüntü katan gamze nedir sorusunu öğrenerek estetiğine geçelim. Aslında gamze; yüzdeki zigomaticus kasının gelişinde sorun olmasıdır. Yani gamzeli olmak anatomik bir kusurdur. Gamze gülüşe güzellik kattığı ve kişiyi bebeksi ve neşeli gösterdiğinden dolayı çok beğenilir. Gamze kısalmış olan kaslara verilen addır. Gamze yalnızca yüzde değil vücudun farklı yerlerinde de oluşabilir. Yüzdeki kadar fark edilmediğinden vücuttakiler pek dikkati çekmez.

Gamze Yapma Estetiği Nedir?

Son zamanlarda popüler olan gamze estetiği için dokuyu destekleyen kasa zarar vererek dokunun çökmesini sağlamaktır. İnsanların istek ve ihtiyaçlarına göre gelişen estetik ameliyat çeşitleri, çekiciliği ve güzelliği artırmayı hedefler. Gamze ile ilgili yapılan estetik müdahale vücudun farklı yerlerine uygulanır. Genellikle kadınlar yanaklarına yaptırırken baylar çene gamzesini tercih ederler.

Popo üzerine yapılan bel gamzeleri de son zamanlarda oldukça popüler. Gamze operasyonu yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Yanak ve çenedeki gamzeler, derinin alt dokusunun azaltılması veya kaslara sabitlenmesiyle gerçekleştirilir. Bel gamzeleri ise derinin alt dokusunun azaltılmasıyla gerçekleştirilir.

Gamze Yapma Estetiği Nasıl Yapılır?

Kişinin tercihine göre gamzeler tek veya iki taraflı olarak uygulanır. Bel üstündeki gamzeler anatomik yapıya uygun olarak iki taraflı yapılır. Yanaktaki gamzeler iki şekilde oluşturulabilir;

  • Sürekli belirgin olan gamze
  • Sadece gülünce ortaya çıkan gamze

Gamze operasyonu, lokal anestezi ile yapılmaktadır. Gamzenin nerede olacağı ameliyattan önce hasta ile birlikte belirlenir. Kesiler ağız içinden yapılır. Ağız içindeki ıslak deri ve yanak kasından parçalar çıkarılır. Böylece orada zayıflık oluşturulur. Kesi dikilerek Gamze estetiği operasyonu tamamlanır.

Gamze Yapma Estetiği Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüzünde sevimli, sempatik, şirin bir gülümseme ve görüntü oluşmasını isteyenler küçük bir operasyonla yüzünde gamze oluşturmaları mümkündür. Gamze oluşturmak için yapılan operasyon 15 dakika ile 1 saat arasında sürer. Ameliyat günü hasta tamamen yumuşak gıdayla beslenir. Ameliyattan sonra 1 hafta kadar yüzde şişlik ve hafif morluk gözlenebilir. Gamze ameliyatından sonra birkaç gün ağrı yaşanabilir. Şişlik indikten sonra gamze ortaya çıkar, yüz yeni gülümsemesine kavuşur.

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Bize Yazın

Bilgi ve Sorularınız için bize ulaşın

Ataköy Towers Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mah. Çobançeşme E-5 Yanyol Cad. No: 20 B Blok K:6 D:83-84 34212 - Bakırköy / İstanbul

Trioklinik © 2019 Tüm Hakları Saklıdır.

Tasarım & Yazılım PETA DİJİTAL